Simona Halep, reacție de mare campioană după victoria cu Paula Badosa de la Wimbledon

Luni, 04 Iulie 2022, ora 21:36
5905 citiri

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală la Wimbledon după victoria senzațională cu Paula Badosa.

Tenismena din România a învins-o pe iberică în două seturi, 6-1,6-2.

După partida cu Badosa, Simona a explicat la Eurosport despre jocul foarte bun prestat în optimi.

"Mi-am dorit să fiu aici (n.r. - pe arena centrală) astăzi. Cred că am făcut un meci bun. Badosa joacă foarte bine, este greu să bați. Mi-a plăcut foarte mult să revin pe arena centrală, în fața acestor spectatori nemaipomeniți, care mereu mă susțin. E o plăcere!

Nu m-am gândit că n-am pierdut niciun set. Sunt mulțumită de cum joc în turneu, în fiecare zi e mai bine. De abia aștept următorul meci, sper să joc la fel de bine precum astăzi.

Mi-a lipsit enorm Wimbledon, joc pentru prima dată în ultimii trei ani. A fost minunat să joc, am fost mai emoționată ieri decât astăzi. Arena centrală este extraordinară, încerc să joc cât mai bine aici", a spus Simona Halep, într-un interviu pentru Eurosport.

Românca va juca în sferturile de finală cu Amanda Anisimova din SUA.

Simona Halep (locul 15 WTA) joacă în această seară în sferturile de finală ale turneului de la Toronto contra americancei Cori Gauff, locul 11 WTA. Simona Halep şi Coco Gauff au mai fost...
Simona Halep e în sferturi la Toronto! Va juca împotriva unei adversare pe care a bătut-o mereu
Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA 1000 de la Toronto, după o victorie în două seturi, 6-2, 7-5 cu Jil Teichmann, din Elveția, locul 21 WTA. Simona Halep,...