Simona Halep, meci fabulos la Wimbledon. Cu cine joacă românca în turul doi

Marti, 28 Iunie 2022, ora 19:08
10060 citiri

Simona Halep, locul 18 WTA, a trecut, marţi, de primul tur la Wimbledon, după ce a învins-o pe sportiva Karolina Muchova (Cehia, 81 WTA), scor 6-3, 6-2.

Halep nu a avut mari probleme cu Muchova şi s-a impus după un meci care a durat 64 de minute.

În turul doi, sportiva din Constanţa va evolua contra tenismenei Kirsten Flipkens, din Belgia, locul 190 mondial, care a învins-o pe britanica Jaimee Fourlis, locul 150 mondial, 7-5.6-2.

În turul doi la Wimbledon mai sunt calificate din România, Sorana Cîrstea, Irina Begu, Mihaela Buzărnescu şi Ana Bogdan, în timp ce Gabriela Ruse a părăsit competiţia.

Simona Halep s-a calificat în turul doi la Toronto după un meci fabulos. Românca a câștigat partida cu Donna Vekic în două seturi, 6-0, 6-2 și merge în faza următoare. Meciul a fost...
Meci perfect făcut de Simona Halep în primul tur la Toronto. Cum s-a desfășurat partida cu Donna Vekic
Simona Halep a învins-o în primul tur la Toronto, pe Donna Vekic, în două seturi, 6-0, 6-2. Românca nu i-a dat nicio șansă adversarei salei, care nu a luat niciun game în primul set....