Simona Halep a demolat-o pe Paula Badosa în optimi și s-a calificat în sferturi la Wimbledon. Cu cine va juca în turul următor

Luni, 04 Iulie 2022, ora 20:20
17616 citiri

Simona Halep, locul 18 mondial şi favorită 16, a obţinut o victorie fără drept de apel în faţa numărului 4 mondial, spaniola Paula Badosa.

Simona s-a impus în primul set, scor 6-1, după doar 26 de minute.

Românca a câştigat şi setul doi cu 6-2, iar meciul s-a încheiat după 59 de minute.

Pentru Halep urmează în sferturi duelul cu americanca Amanda Anisimova, care a învins-o în optimi, pe Harmony Tan din Franța,6-2,6-3.

Simona Halep, locul 15 mondial şi favorită 15, va evolua, sâmbătă, în semifinalele turneului de la Toronto. Halep o va întâlni pe Jessica Pegula, din SUA, locul 7 WTA şi cap de serie 7....
Cu cine ar putea juca Simona Halep în finala turneului de la Toronto
Simona Halep s-a caificat în semifinalele turneului de la Toronto, unde va evolua astăzi, contra americancei Jessica Pegula. Meciul Simonei este programat să înceapă la ora 20.00. În...