Simona Halep împarte podiumul cu Serena și Venus Williams: cifre senzaționale pentru româncă

Marti, 05 Iulie 2022, ora 11:48
4011 citiri

Simona Halep, locul 18 mondial şi favorită 16, a obţinut o victorie fără drept de apel în faţa numărului 4 mondial, spaniola Paula Badosa.

Simona s-a impus în primul set, scor 6-1, după doar 26 de minute.

Românca a câştigat şi setul doi cu 6-2, iar meciul s-a încheiat după 59 de minute. Halep va juca în sferturile de finală împotriva americancei Amanda Anisimova.

Simona Halep a ajuns pentru a cicnea oară în sferturile de finală de la Wimbledon. Dintre jucătoarele aflate încă în activitate, daor Serena și Venus Williams au mai multe prezențe în această fază.

Până acum, Simona Halep a reușit la Wimbledon performanțe excelente.

2019 - a câștigat turneul

2017 - sfert de finală

2016 - sfert de finală

2014 - semifinală

În 2019, la Wimbledon, Simona Halep se punea în calea Serenei Williams și visului acesteia de a câștiga titlul de Grand Slam cu numărul 24. A fost un meci perfect pe care Simona Halep l-a...
Simona Halep joacă pentru semifinale la Toronto cu finalista de la Roland-Garros LIVETEXT, de la 20.00
Simona Halep, numărul 15 WTA şi favorită 15, va juca vineri împotriva americancei Coco Gauff (11 WTA, cap de serie 10), în sferturile de finală ale turneului de 1000 de puncte de la Toronto....