Simona Halep a învins-o pe Sorana Cîrstea la Indian Wells. Cum s-a desfășurat partida

Marti, 15 Martie 2022, ora 16:20
8784 citiri

Simona Halep a câștigat fără probleme meciul cu Sorana Cîrstea de la Indian Wells.

Sportiva din Constanța a câștigat în două seturi, 6-1, 6-4, și s-a calificat în sferturile de finală.

Simona face break și câștigă setul doi și meciul, 4-6

Organizatorii turneului WTA 1000 de la Cincinnati au stabilit programul de miercuri 17 august, pe afiș aflându-se și cele două românce calificate în turul doi, Sorana Cîrstea (40 WTA) și...
Irina Begu, favorită principală a calificărilor, eliminată la Cincinnati. Cu cine vor juca Simona și Sorana
Irina Begu, principala favorită şi locul 33 mondial, a fost eliminată, sâmbătă, în primul tur al calificărilor la Cincinnati. Begu a fost învinsă de sportiva cehă Tereza Martincova,...