Prima reactie a Simonei Halep dupa victoria de la Stuttgart

Joi, 23 Aprilie 2015, ora 10:00
11813 citiri

Simona Halep a oferit prima reactie dupa victoria obtinuta miercuri seara in fata spaniolei Garbine Muguruza, in optimile de finala ale turneului de la Stuttgart, dotat cu premii in valoare totala de 731.000 de dolari.

"Am schimbat tactica putin in setul secund, am fost mai agresiva. Am trimis mingile mai rapid si cred ca asta a fost cel mai important moment in acest meci. Pe final am fost atenta si m-am luptat enorm", a spus Simona Halep.

Simona Halep a invins-o pe Garbine Muguruza in trei seturi, scor 3-6, 6-1, 6-3, la capatul unui joc ce a durat o ora si 49 de minute.

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Stuttgart

In sferturi, Simona o va intalni pe castigatoarea partidei dintre Sara Errani si Zarina Diyas, programata joi, de la ora 15, in direct pe site-ul Ziare.com.

Partida din sferturi se va disputa vineri, la o ora ce va fi anuntata ulterior.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Simona Halep reactie victorie Stuttgart, #Simona Halep sferturi Stuttgart , #stiri Simona Halep