Reactia Simonei Halep dupa ce Irina Begu s-a accidentat in meciul direct de la Wuhan

Luni, 26 Septembrie 2016, ora 17:46
9721 citiri

Simona Halep a declarat ca ii pare rau ca Irina Begu s-a accidentat si a fost nevoita sa abandoneze in meciul direct al celor doua romance din turul al doilea de la Wuhan.

Numarul 5 WTA marturiseste ca stie cum se simte Irina deoarece si ea a fost nevoita sa renunte la anumite meciuri din cauza accidentarilor.

"Imi pare rau ca Irina s-a accidentat. Stiu cum este si nu e usor de suportat", a spus Halep, potrivit WTA.

In continuare, constanteanca a vorbit despre partida, sustinand ca a fost mai buna decat adversara sa.

"Cred ca am jucat bine inca de la inceputul meciului. Si ea a evoluat bine, insa eu am fost putin mai puternica in finalul primului set. M-am distantat la 4-1, e un avantaj mare. Cred ca am servit bine, insa am si returnat bine de aceasta data. Ma simt extraordinar pentru ca am jucat un tenis bun dupa doua saptamani de pauza si dupa o accidentare", a mai spus Halep.

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA de la Wuhan, China, dupa ce Irina Begu a abandonat in intalnirea din turul al doilea, in setul doi si la scorul de 6-3, 2-0.

Simona Halep o va intalni in optimi pe invingatoarea dintre Roberta Vinci (15 WTA) si Iaroslava Shvedova (41 WTA).

Românii au investit sume record în titlurile de stat. Depozitele în lei ale populației la bănci, la un maxim istoric
Românii au investit o sumă record de aproape 3,2 miliarde de lei, echivalentul a 643 milioane de euro, în titluri de stat Fidelis, săptămâna trecută. De asemenea, depozitele în lei ale...
Mesajul lui Nicușor Dan pentru Gabriela Firea: ”Nu ar mai trebui să deschidă gura, darămite să vrea să mai fie primar”
Intrarea Gabrielei Firea în cursa pentru Primăria Capitalei nu-l afectează pe actualul edil. Nicuşor Dan a declarat marţi, 23 aprilie, că lupta se va da între el şi Cristian Popescu...
#Halep Begu Wuhan, #Halep victorie Begu Wuhan, #Begu accidentata Wuhan , #stiri Simona Halep