Reactia Simonei Halep dupa victoria clara cu Knapp. Ce spune despre jocul din optimi: "Vreau revansa"

Marti, 03 Mai 2016, ora 17:00
14172 citiri

Simona Halep a ajuns marti in optimile de finala ale turneului WTA de la Madrid, dupa o victorie extrem de convingatoare in fata lui Karin Knapp din Italia, locul 75 WTA, scor 6-1, 6-1.

Dupa victoria obtinuta in doar 63 de minute, Halep a vorbit presei din Romania, punctand faptul ca s-a simtit bine pe teren si ca incepe sa se simta din ce in ce mai relaxata:

"A fost un meci bun pentru mine, insa ea revine dupa o accidentare, stiu ce inseamna asta, nu e usor. Si primul meci a fost bun, am avut un singur moment, in setul al doilea, cand am pierdut trei game-uri la rand, insa am intors.

Incep sa ma simt din ce in ce mai relaxata pe zgura, lucrez tare la antrenamente. Era important sa ma linistesc, mai ales emotional, dupa ce s-a intamplat la Stuttgart, am avut un moment de blocaj acolo", declara locul 7 WTA catre Gazeta Sporturilor.

Vorbind despre jocul din optimi, unde va da piept cu Timea Bacsinszky, Elvetia, favorita 10 la Madrid, locul 15 WTA, Simona spunea ca isi doreste mult revansa, dupa infrangerea din sferturile de la Miami, cand a condus cu 1-0 la seturi:

"Imi doresc revansa cu Bacsinszky, dupa ce am pierdut in fata ei la Miami", puncta romanca nascuta la Constanta.

D.A.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Halep reactie dupa victorie Madrid, #Simona Halep declaratii Madrid, #Halep reactie dupa meci Knapp, #Halep dorinta revansa Timea Bacsinszky , #stiri Simona Halep