Simona Halep se califica fara emotii in sferturi la Indian Wells

Miercuri, 18 Martie 2015, ora 01:55
57928 citiri

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Indian Wells dupa ce a trecut in doua seturi de Karolina Pliskova.

Sportiva noastra s-a impus cu un dublu 6-4 si se gandeste deja la duelul cu spaniola Carla Suarez Navarro pentru un loc in semifinale.

Reeditarea finalei de la Dubai a avut acelasi deznodamant fericit pentru Simona, care a obtinut o victorie lejera.

Halep a reusit breakul in game-ul trei din primul set, insa imediat si-a pierdut serviciul si i-a permis sportivei din Cehia sa revina. Romanca a mai facut insa un break si a incheiat primul act cu un as de mare efect.

Setul secund a avut o desfasurare parca trasa la indigo, cu Simona reusind sa castige de doua ori pe serviciul adversarei.

Halep a oferit un moment amuzant dupa ce a facut 5-3, ea indreptandu-se spre fileu crezand ca a castigat deja partida. S-a intors spre terenul ei cand a observat reactia publicului, insa nu a fost deloc afectata de acest moment.

Pentru Simona urmeaza acum duelul cu Suarez Navaro din sferturi si, foarte posibil, o semifinala de vis cu Serena Williams.

Meciul dintre Simona Halep si Karolina Pliskova a fost transmis in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul:

Simona Halep - Karolina Pliskova 6-4/ 6-4

Setul II

01:55 - Game, set si meci Simona Halep! S-a calificat in sferturi!

01:51 - Game pentru Pliskova, insa Simona serveste pentru meci.

01:47 - Isi face serviciul Simona si asistam la scenariul din primul set. Halep a oferit si un moment amuzant, s-a indreptat spre fileu crezand ca a castigat deja meciul!

01:42 - Break pentru Simona si lucrurile reintra in normal!

01:38 - Rebreak reusit de Pliskova pe fondul greselilor comise de Simona.

INFO: Simona are o reactie nervoasa dupa ce comite o dubla greseala si da cu racheta de pamant de cateva ori.

01:32 - Pliskova reuseste sa-si faca serviciul la zero.

01:30 - Game dificil, pe care Halep reuseste sa-l castige si se distanteaza si in acest set.

01:22 - Break Halep! Simona evolueaza incantator si nu ii da nicio sansa adversarei!

01:19 - Simona depaseste cateva momente mai dificile, revine de la 0-30 si isi face serviciul.

01:14 - Pliskova incepe bine, cu un game pe propriul serviciu.

Setul I

01:12 - Superb! Simona incheie primul set cu un game la zero, cu as la ultima minge!

INFO: Sportiva din Cehia cere sfatul antrenorului sau inaintea acestui game extrem de important pentru ea.

01:08 - Pliskova reuseste sa faca game-ul, dar Simona va servi pentru castigarea setului.

01:06 - Simona isi face serviciul si se desprinde la conducerea primului set!

01:01 - Break Halep! Pliskova comite multe greseli, iar Simona profita de acest cadou.

00:59 - Simona nu se complica si restabileste egalitatea.

00:55 - Isi face serviciul Pliskova. Avem un meci foarte spectaculos.

00:51 - Rebreak rapid al Pliskovei. "Si-mo-na" se aude din tribune.

00:47 - Break Halep! Simona gaseste antidotul pentru serva puternica a Pliskovei!

00:45 - Isi face si Simona serviciul, desi Karolina i-a pus probleme serioase.

00:41 - Pliskova isi face serviciul cu ceva probleme.

00:38 - Incepe partida! Pliskova serveste prima.

Simona Halep si-a aflat posibila adversara din sferturi la Indian Wells

00:30 - Au intrat in arena cele doua jucatoare.

00:22 - Se termina si meciul dintre Simon si Berrer. Ne pregatim de partida Simonei, care ar trebui sa inceapa intr-un sfert de ora.

00:18 - Serena Williams se califica in sferturi dupa ce trece in trei seturi de Sloane Stephens.

22:55 - Incepe partida dintre Simon si Berrer.

22:40 - S-a incheiat primul meci de pe terenul numarul trei Lukas Rosol reusind sa-l invinga pe Robin Haase in trei seturi. Partida Simonei va incepe, foarte probabil, dupa miezul noptii.

22:10 - Nadia Comaneci a ajuns la Indian Wells. Ea va asista la meciul dintre Serena Williams si Sloane Stephens, dupa care o va urmari pe Halep:

22:00 - Meciul dintre Simona si Pliskova va avea loc pe terenul numarul 3 de la Indian Wells, dupa disputele dintre Robin Haase - Lukas Rosol si Gilles Simon - Michael Berrer.

Avancronica partidei dintre Simona Halep si Karolina Pliskova, de la Indian Wells

INFO: Simona Halep s-a calificat in optimi dupa doua meciuri dificile, ambele de cate trei seturi. Romanca a trecut de Daria Gavrilova, scor 2-6, 6-1, 6-2, si de Varvara Lepchenko, scor 6-1, 3-6, 6-1.

INFO: Karolina Pliskova le-a invins pana acum la Indian Wells pe Lara Arruabarrena si pe Garbine Muguruza.

INFO: Va fi cea de-a doua disputa dintre cele doua jucatoare, Simona castigand-o pe prima in finala turneului din Dubai, din acest an.

Ciucă, despre atacul Iranului asupra Israelului: „O situaţie care generează atenţia tuturor liderilor lumii. Potenţialul de escaladare este foarte mare”
Nicolae Ciucă, preşedintele Senatului a declarat marţi, 16 aprilie, despre atacul Iranului asupra Israelului că a fost şi e o situaţie care generează atenţia tuturor liderilor lumii, pentru...
Coaliția nu renunță, ”în acest moment”, la Cătălin Cîrstoiu. De ce spune PNL că nu îl poate susține pe Cristian Popescu Piedone la Capitală
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat marţi, 16 aprilie, că, în acest moment, la nivelul coaliţiei s-a menţinut decizia ca medicul Cătălin Cîrstoiu să fie candidatul coaliţiei la...
#Simona Halep Karolina Pliskova LIVE, #Halep Pliskova Indian Wells LIVE, #Simona Halep in direct , #stiri Simona Halep