Simona Halep se califica spectaculos in turul trei la Roma

Miercuri, 14 Mai 2014, ora 17:33
32840 citiri

Simona Halep s-a calificat in turul trei al turneului de la Roma dupa ce a invins-o pe americanca Madison Keys in trei seturi, scor 5-7, 6-0, 6-1.

Ocupanta locului 5 in clasamentul mondial a pierdut primul set, insa apoi a revenit spectaculos si a facut o demonstratie de tenis.

Jucatoarea in varsta de 22 de ani a inceput bine primul set, cu un break rapid, insa Keys a revenit imediat si i-a tinut frau Simonei, ducand meciul la 5-5. Halep si-a pierdut insa serviciul, Keys a facut 6-5, iar apoi a servit pentru castigarea primului set.

Acest esec nu a afectat-o pe Simona, care a fost precum un uragan in setul secund, pe care l-a castigat cu 6-0 in mai putin de jumatate de ora.

Setul decisiv a fost de asemenea la discretia Simonei, care a predat o noua lectie de tenis, pierzand un singur game.

In turul trei, Simona Halep o va intalni pe Carla Suarez Navarro din Spania, care a produs surpriza si a eliminat-o pe Venus Williams.

Anul trecut, Simona Halep a ajuns in semifinalele de la Roma, unde a fost invinsa de Serena Williams.

HALEP - KEYS 5-7, 6-0, 6-1

17:33 - Simona Halep castiga setul cu 6-1 si se califica in turul trei!

17:31 - Halep face inca un break si serveste pentru castigarea meciului!

17:28 - Halep castiga din nou pe propriul serviciu si are 4-1.

17:25 - Keys isi apara serviciul si opreste o serie de noua game-uri conscutive a Simonei.

17:21 - Halep isi pastreaza serviciul si se indreapta spre victorie!

17:18 - Simona face inca un break si conduce cu 2-0!

17:13 - Halep se impune in primul game din setul trei pe propriul serviciu.

17:07 - Halep castiga primul set cu 6-0 in doar 28 de minute!

17:03 - Game perfect pentru Simona, care are 5-0 in setul secund!

16:59 - Game extrem de disputat, dar Halep face break-ul si conduce cu 4-0!

16:50 - Simona isi apara serviciul si are 3-0!

16:48 - Halep castiga pe serviciul adversarei si conduce cu 2-0.

16:45 - Halep isi castiga serviciul in primul game din setul secund.

16:40 - Keys isi pastreaza serviciul si castiga primul set cu 7-5!

16:37 - Halep isi pierde serviciul, Keys conduce cu 6-5 si serveste pentru castigarea setului.

16:34 - Halep rateaza o sansa de a castiga setul, Keys isi pastreaza serviciul si egaleaza la cinci.

16:25 - Cu ceva emotii, Halep isi pastreaza serviciul si conduce cu 5-4.

16:21 - Halep rateaza o sansa de a face break, iar Keys egaleaza la patru.

16:15 - Halep isi apara fara emotii serviciul si are 4-3.

16:12 - Keys egaleaza la trei dupa un game extrem de disputat.

16:08 - Halep castiga pe propriul serviciu si conduce cu 3-2.

16:06 - Inca un game pentru Keys, care egaleaza la doi.

16:02 - Keys face rebreak si obtine primul punct din acest meci.

16:00 - Halep face break si incepe perfect meciul!

15:57 - Simona Halep castiga primul game, pe propriul serviciu.

15:55 - A inceput meciul!

15:35 - Meciul Simonei Halep va incepe din clipa in clipa!

15:35 - Carla Suarez Navarro a produs surpriza, eliminand-o pe Venus Williams! Iberica va fi adversara Simonei in turul trei, daca romanca se va califica.

15:18 - Meciul va incepe in jurul orei 15:40.

Simona Halep si Madison Keys s-au intalnit si in luna ianuarie, la Sydney, cand romanca a fost invinsa in doua seturi.

Americanca Madison Keys ocupa locul 36 in clasamentul WTA.

Meciul nu este televizat in Romania.

Ciolacu, dragoste cu năbădăi cu Firea. Uite catastrofa, nu mai e catastrofa
A ieșit domnul Marcel Ciolacu, premierul României și liderul PSD, la o conferință de presă alături de Gabriela Firea, să spună în fața tuturor cât este de deșteaptă și frumoasă,...
Marcel Ciolacu trece peste regrete: : ”Era de-a dreptul ridicol ca cele două mari partide să nu fie jucători” VIDEO
Candidatura Gabrielei Firea la Primăria Capitalei va fi validată de PSD săptămâna viitoare, în forurile statutare, a declarat marţi, 23 aprilie, liderul partidului, premierul Marcel Ciolacu....
#Simona Halep Madison Keys, #Simona Halep live Roma, #Simona Halep Roma , #stiri Simona Halep