Simona Halep si-a aflat adversara din sferturi la Beijing: A pierdut categoric saptamana trecuta in fata ei!

Miercuri, 04 Octombrie 2017, ora 19:39
25762 citiri

Simona Halep a aflat miercuri seara adversara pe care o va intalni in sferturile de finala ale turneului de la Beijing.

Reprezentanta noastra a trecut in optimi de Maria Sharapova, iar in sferturi va da peste o alta rusoaica, Daria Kasatkina.

Tenismena in varsta de 20 de ani, aflata pe locul 34 in ierarhia WTA, a trecut in optimi de favorita numarul 11, poloneza Agnieszka Radwanska.

4-6, 7-5, 6-2 a fost scorul intalnirii care a durat peste doua ore si jumatate.

Simona Halep si Daria Kasatkina s-au intalnit si saptamana trecuta la Wuhan, cand rusoaica s-a impus neasteptat de categoric, scor 6-2, 6-1.

La general insa Simona conduce cu 2-1, dupa ce a invins-o pe Kasatkina in 2016 la Miami (scor 6-3, 7-5) si 2017 la Roland Garros (scor 6-0, 7-5).

Sfertul dintre Simona Halep si Daria Kasatkina va avea loc vineri, la o ora ce va fi anuntata ulterior de organizatori.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Agnieszka Radwanska si Daria Kasatkina, din optimile de finala ale turneului de la Beijing:

Radwanska - Kasatkina 6-4, 5-7, 2-6

19:38 - Radwanska da semne de oboseala in setul trei, iar Kasatkina se impune cu 6-2 si o va intalni pe Simona Halep in sferturi.

18:57 - Kasatkina se impune in cel de-al doilea set si jocul dintre cele doua se va decide in setul decisiv.

17:57 - Dupa 52 de minute de joc, poloneza isi adjudeca primul set, unul extrem de echilibrat.

ora 17:05 - A inceput partida.

INFO: Invingatoarea acestei partide va juca in sferturile de finala cu Simona Halep.

INFO: Agnieszka Radwanska ocupa locul 11 in ierarhia WTA, in timp ce rusoaica Daria Kasatkina se afla pe pozitia a 34-a.

Openul Chinei de la Beijing, dotat cu premii in valoare totala de 6,3 milioane de dolari, se desfasoara in perioada 30 septembrie - 8 octombrie.

Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...
Nicușor Dan, la depunerea candidaturii pentru Capitală: Va fi o luptă între oameni care doresc o justiție corectă și clanuri care sug de la bugetul statului
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei și a listei Drepte Unite pentru alegerile locale din Bucureşti că în această...
#Simona Halep adversara Beijing, #Simona Halep sferturi Beijing, #Simona Halep Daria Kasatkina , #stiri Simona Halep