Simona Halep si Irina Begu se califica in semifinale la Madrid

Joi, 11 Mai 2017, ora 17:17
19060 citiri

Simona Halep si Irina Begu s-au calificat, joi, in semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de la Madrid

Cele doua romance au avut nevoie de super tie-break pentru a trece de favoritele patru, Sania Mirza si Yaroslava Shvedova, scor 6-3, 3-6, 10-6.

La cateva ore dupa ce a spulberat-o pe Coco Vandeweghe in sferturile probei de simplu, Simona a intrat pe teren alaturi de Begu pentru sferturile de la dublu.

Halep nu a acuzat oboseala acumulata pana acum la Madrid, primul set fiind dominat clar de cele doua romance, care au condus si cu scorul de 5-1.

Setul secund a fost mai echilibrat, diferenta fiind facuta in game-ul opt, atunci cand Mirza si Shvedova au facut breakul si s-au desprins.

Super tie-break-ul a fost inceput ezitant de Irina si Simona, insa cele dou si-au revenit superb in a doua jumatate, distantandu-se decisiv.

In semifinalele programate vineri, Halep si Begu le vor intalni pe invingatoarele duelului dintre Kiki Bertens/ Johanna Larsson si Timea Babos/ Andrea Hlavackova.

Halep/ Begu - Mirza/ Shvedova 6-3, 3-6, 10-6

17:17 - Halep si Begu castiga super tie-break-ul si se califica in semifinalele probei de dublu!

17:06 - Mirza si Shvedova reusesc sa castige setul si trimit meciul in super tie-break!

17:01 - Break pentru Mirza si Shvedova, care vor servi pentru castigarea setului.

16:56 - In continuare echilibru si game-uri castigate pe serviciu in acest set.

16:48 - Avem un set secund mai echilibrat, ambele perechi mergand bine cu serviciul.

16:32 - Game si set pentru Halep si Begu!

16:29 - Cele doua romance nu pot inchide setul si le permit adversarelor sa se apropie.

16:17 - Foarte bine joaca Irina si Simona in prima jumatate a setului, avand un avantaj confortabil.

16:06 - Break pentru Halep si Begu!

16:00 - Incepe partida! Cele doua romance servesc primele!

INFO: Meciul incepe dupa ora 16:00

INFO: Halep, calificata deja in semifinale la simplu, si Begu au o misiune extrem de dificila, Sania Mirza si Yaroslava Shvedova fiind jucatoare redutabile de dublu si favorite numarul 4 la turneul lui Tiriac.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Halep Begu Madrid, #Halep Begu sferturi Madrid, #Halep Begu Madrid dublu , #stiri Simona Halep