Prima reactie a Simonei Halep dupa victoria din sferturi la Dubai: A fost incredibil

Joi, 19 Februarie 2015, ora 20:00
7524 citiri

Simona Halep a comentat victoria obtinuta joi seara in fata rusoaicei Ekaterina Makarova (locul 9 in ierahia WTA), in sferturile de finala ale turneului de la Dubai, dotat cu premii in valoare totala de 2,5 milioane de dolari.

"A fost un meci incredibil. Am jucat bine, dar si ea a jucat bine. A fost o revansa pentru partida pierduta la Australian Open. Am fost putin nervoasa pe final, pentru ca eram si obosita, dar am reusit sa raman concentrata si am reusit sa inving", a spus Simona Halep dupa terminarea partidei.

"Sunt o luptatoare si ma simt foarte bine aici in Dubai. Vreau sa le multumesc celor care m-au sustinut, sunt foarte multi romani aici", a continuat aceasta.

Tenismena noastra a vorbit si despre partida care o va disputa vineri in semifinale: "Nu voi urmari sfertul dintre cele doua, dar oricare va fi invingatoarea, ma asteapta o intalnire grea".

Simona Halep s-a calificat joi seara in semifinalele turneului de la Dubai, dupa ce-a invins-o in sferturi pe rusoaica Ekaterina Makarova, in trei seturi, scor 6-3, 1-6, 7-5.

Simona Halep s-a calificat dramatic in semifinale la Dubai

In semifinale, Simona o va intalni vineri pe castigatoarea sfertului dintre Caroline Wozniacki si Flavia Pennetta.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
#Simona Halep reactie semifinale, #Simona Halep turneu Dubai , #stiri Simona Halep