Reactia Elenei Rybakina dupa abandonul Simonei Halep de la Wuhan

Miercuri, 25 Septembrie 2019, ora 10:12
14849 citiri

Elena Rybakina a vorbit despre partida castigata prin abandon cu Simona Halep, in optimile de finala de la Wuhan.

Tenismena in varsta de 20 de ani, aflata pe locul 50 in clasamentul WTA, spune ca nu si-a dorit sa avanseze astfel in sferturile competitiei din China si ca spera ca accidentarea Simonei sa nu fie grava.

"Am fost putin nervoasa la inceputul meciului, dar am jucat bine in ultimele game-uri. Am intrat pe teren cu gandul ca n-am nimic de pierdut si ca trebuie sa lupt, pentru a arata cel mai bun tenis al meu. E uitimor ca am ajuns aici dupa ce la inceputul anului eram in jurul locului 200 WTA", a spus Rybakina la conferinta de presa de dupa meci.

"Bineinteles ca n-am vrut sa castig astfel meciul. E cel mai rau lucru care i se poate intampla unui sportiv. Ii doresc insanatosire grabnica Simonei", a completat jucatoarea din Kazahstan.

Vezi si: Prima reactie a Simonei Halep dupa abandonul de la Wuhan

Simona Halep a abandonat in primul set al meciului cu Elena Rybakina, la scorul de 4-5, din cauza unor dureri la spate.

Saptamana viitoare, constanteanca e programata sa participe la turneul de la Beijing.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...