Reactia lui Angelique Kerber dupa victoria in fata Simonei Halep de la Eastbourne

Joi, 27 Iunie 2019, ora 16:20
9628 citiri

Angelique Kerber a vorbit despre victoria obtinuta in meciul cu Simona Halep din sferturile de finala ale turneului de la Eastbourne.

Ocupanta locului 5 in clasamentul WTA a afirmat ca s-a concentrat intens intrucat se astepta la un duel foarte greu cu Simona.

"Sunt cu adevarat fericita pentru felul in care am jucat. Stiam ca, intalnind-o pe Simona, trebuie sa joc cel mai bun tenis al meu. Simona este o mare jucatoare, dar m-am concentrat pe jocul meu. Am multe amintiri placute de aici, imi place atmosfera de aici, totul este uimitor", a spus Kerber dupa meci.

Simona Halep a fost eliminata in sferturile de finala ale turneului de la Eastbourne de Angelique Kerber (5 WTA).

Sportiva noastra a pierdut in doua seturi, scor 6-4, 6-3, dupa un meci controlat in totalitate de nemtoaica.

In urma acestui rezultat, scorul intalnirilor directe dintre Simona si Kerber devine 6-5 in favoarea sportivei noastre.

Simona va mai ramane la Eastbourne, iar vineri va juca in semifinalele probei de dublu alaturi de Raluca Olaru.

Dupa turneul de la Eastbourne, Simona va avea o pauza scurta, intrucat saptamana viitoare va lua startul la Wimbledon.

In schimb, Angelique Kerber o va intalni in semifinale pe Ons Jabeur din Tunisia.

C.S.

Cristian Tudor Popescu: "La acest congres, președintele PNL a fost reales: Klaus Iohannis"
Cristian Tudor Popescu este de părere că după Congresul PNL desfășurat sâmbătă, 25 septembrie, adevăratul câștigător este Klaus Iohannis, care a fost „reales președinte PNL”....
Marcel Ciolacu, după Congresul PNL: "Nu a fost un festival al democraţiei, a fost un festival al COVID-ului"
Marcel Ciolacu a declarat despre Congresul PNL de sâmbătă, 25 septembrie, că „nu a fost un festival al democraţiei, a fost un festival al COVID-ului” şi că a asistat la o ruşine...