Reactia Simonei Halep dupa calificarea in sferturile de finala de la Rogers Cup

Vineri, 10 August 2018, ora 05:08
11605 citiri

Simona Halep a vorbit despre calificarea in sferturile de finala ale turneului de la Rogers Cup.

Sportiva noastra s-a aratat multumita de faptul ca a reusit sa obtina doua victorii intr-o singura zi.

"A trebuit sa fiu concentrata pentru fiecare minge. A fost o zi grea pentru amandoua, dar ma bucur ca am trecut cu bine. Acum vreau sa dorm. Este grozav sa fiu din nou in sferturile de finala aici. Va multumesc ca m-ati sprijinit. Abia astept meciul urmator, sper sa fie un meci foarte bun", a spus Simona dupa meci.

Simona Halep s-a calificat fara emotii in sferturile de finala ale turneului de la Montreal (Rogers Cup).

Sportiva noastra a invins-o pe americanca Venus Williams (14 WTA), scor 6-2, 6-2.

In sferturile de finala, Simona se va duela cu Caroline Garcia (6 WTA), care a invins-o pe Maria Sharapova in optimi.

Partida din sferturile de finala va avea loc sambata dimineata, de la ora 01:30 (ora Romaniei), in direct pe Ziare.com.

C.S.

Mesajul lui Nicușor Dan pentru Gabriela Firea: ”Nu ar mai trebui să deschidă gura, darămite să vrea să mai fie primar”
Intrarea Gabrielei Firea în cursa pentru Primăria Capitalei nu-l afectează pe actualul edil. Nicuşor Dan a declarat marţi, 23 aprilie, că lupta se va da între el şi Cristian Popescu...
Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...