Reactii din presa internationala dupa calificarea Simonei Halep in sferturi la Dubai

Miercuri, 20 Februarie 2019, ora 14:21
14319 citiri

Presa internationala comenteaza succesul obtinut de Simona Halep in partida cu Lesia Tsurenko, din optimile turneului de la Dubai.

Jurnalistii straini au remarcat ca Lesia Tsurenko a avut o prestatie mai buna fata de acum o saptamana la Doha, dar nici asa nu a reusit sa castige primul ei joc in fata Simonei.

Dar iata cateva reactii aparute dupa succesul de miercuri al Simonei:

"Campioana din 2015 a obtinut cea de-a 7-a victorie din tot atatea meciuri cu Tsurenko. Romanca a castigat ultimele 12 puncte ale meciului" - Tennis World

"Simona Halep a invins-o pe Lesia Tsurenko in doua seturi, pentru a doua saptamana consecutiv. Finalista de la Brisbane si-a imbunatati jocul fata de saptamana trecuta, dar n-a fost capabila de mai mult, chiar daca a servit pentru set la 5-4. Numarul de lovituri castigatoare a fost similar, 13 pentru Halep, respectiv 12 pentru Tsurenko, insa tenismena din Ucraina a avut mai multe greseli nefortate (28) fata de doar 17 in contul lui Halep" - WTA

"Favorita numarul 3 a turneului de la Dubai s-a calificat in sferturile de finala, unde o va intalni pe castigatoarea partidei dintre Aryna Sabalenka si Belinda Bencic" - L'Equipe

Vezi si:

Simona Halep s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului de la Dubai.

In optimile de finala, tenismena noastra a invins-o pe Lesia Tsurenko (locul 23 WTA), ajunsa la 7 infrangeri din tot atatea partide jucate cu fostul lider WTA.

6-3, 7-5 a fost scorul intalnirii de la Dubai, care a durat o ora si 20 de minute.

Simona va da piept in sferturile de finala cu invingatoarea "optimii" dintre Aryna Sabalenka si Belinda Bencic

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#Simona Halep presa internationala, #Simona Halep turneu Dubai , #stiri Simona Halep