Simona Halep avanseaza fara emotii in sferturi la Guangzhou

Miercuri, 23 Septembrie 2015, ora 16:44
25874 citiri

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Guangzhou dupa ce a invins-o pe maghiara Timea Babos, scor 6-4, 6-0.

Primul set al confruntarii a fost ceva mai echilibrat, cele doua sportive reusind numeroase break-uri, dar Simona s-a dezlantuit in cel de-al doilea act.

Simona nu i-a mai dat nicio sansa maghiarei, pe care a spulberat-o in doar 21 de minute!

Simona Halep s-a calificat astfel in sferturile de finala, aceasta fiind cea mai buna performanta a sa la Guangzhou.

In aceasta faza a competitiei, Simona o va intalni pe Denisa Allertova din Cehia, locul 74 in clasamentul WTA.

Simona Halep - Timea Babos 6-4/ 6-0

16:44 - Inca un game pentru Simona care se califica in sferturile de finala!

16:42 - Break pentru Simona, 5-0 si serviciu pentru meci!

16:39 - Game perfect pentru Simona si sferturile sunt tot mai aproape.

16:37 - Inca un break pentru Simona, care are 3-0.

16:33 - Simona incepe bine setul secund si se distanteaza la 2-0.

16:27 - Simona castiga primul game din setul secund.

16:23 - Set Simona! Serviciu perfect si sportiva noastra castiga primul set!

16:20 - Simona rateaza doua mingi de set. Acum va servi pentru castigarea primului set.

16:13 - Simona isi face cu greu serviciul si conduce cu 5-3.

Eugenie Bouchard, cadere teribila in clasamentul WTA: Pe ce loc ajunge canadianca

16:08 - Rebreak din partea Simonei, scorul este 4-3.

16:03 - Babos face rebreak si egaleaza la trei.

15:58 - Break pentru Simona care conduce din nou.

15:54 - Serviciu perfect din partea Simonei, care egaleaza la doi.

15:53 - Maghiara isi face serviciul si are 2-1.

15:48 - Babos face rebreak si egaleaza la unu.

15:40 - Simona incepe perfect, cu un break!

15:38 - A inceput meciul!

15:36 - Meciul va incepe cu Babos la serviciu.

15:20 - S-a terminat meciul cu victoria Jelenei Jankovici. Urmeaza Simona Halep.

14:32 - Schiavone castiga al doilea set, astfel ca invingatoarea va fi stabilita dupa "decisiv".

INFO: Meciul dintre Halep si Babos incepe dupa cel dintre Francesca Schiavone si Jelena Jankovic. Sarboaica a castigat primul set cu 7-5.

INFO: Simona Halep este principala favorita de la Guangzhou, turneu castigat anul trecut de Monica Niculescu.

INFO: Timea Babos ocupa un modest loc 76 in clasamentul WTA si a pierdut singura intalnire directa cu Halep, in 2013 la Budapesta.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Simona Halep Guangzhou live, #Halep Babos Guangzhou in direct , #stiri Simona Halep