Simona Halep, invinsa de Ana Ivanovici la Dubai

Miercuri, 17 Februarie 2016, ora 20:19
40388 citiri

Simona Halep a fost invinsa de Ana Ivanovici in turul al doilea de la Dubai, intrecere pe care a castigat-o anul trecut.

Jucatoarea din Romania a fost invinsa in doua seturi, scor 6-7, 2-6.

Intalnirea dintre Halep si Ivanovici a inceput cu o ora si jumatate de intarziere, programul turneului din Emirate fiind decalat din cauza ploii.

Simona a inceput perfect partida, reusind breakul in chiar primul game al meciului si mentinandu-se la conducere pana aproape de final. Romanca a avut minge de set la scorul de 5-4, insa si-a pierdut serviciul si de acolo a inceput declinul.

Ana a castigat primul set dupa ce a defilat in tie-break, impunandu-se cu scorul de 7-2.

Actul secund nu a avut practic istoric, Simona dand semne ca poate reveni in joc doar in game-ul secund, cand a reusit un break.

A fost insa mult prea putin in fata unei adversare care s-a aflat intr-o forma excelenta.

Simona paraseste asadar dupa primul meci turneul pe care l-a castigat anul trecut, in timp ce Ana Ivanovici se gandeste deja la disputa din sferturi cu Barbora Strycova.

Simona Halep - Ana Ivanovici 6-7 (2) / 2-6

20:19 - Game, set si meci Ana Ivanovici!

20:15 - Dublu break pentru Ivanovici, care va servi pentru castigarea meciului.

20:03 - Simona rateaza sansa breakului si ii permite adversarei sa se distanteze.

19:54 - Vine si al doilea break pentru jucatoarea din Serbia.

19:51 - Rebreak pentru Simona!

19:48 - Halep isi pierde serviciul in primul game din setul secund.

19:45 - Set Ana Ivanovici, care reuseste sa intoarca rezultatul primului act.

19:38 - Primul set se va decide in tie-break.

19:28 - Rateaza Halep o minge de set, iar Ana reuseste breakul si egaleaza la 5.

19:14 - Simona castiga cu mari emotii pe propriul serviciu si ramane in avantaj.

19:03 - Ana Ivanovici apeleaza la ajutorul antrenorului. Celebrul Nigel Sears ii spune sa fie mai atenta la pozitionarea din teren, replica Anei fiind ca se simte ca pe gheata pe suprafata de joc inca destul de alunecoasa.

Fanii Simonei Halep impresioneaza in Dubai: Nici ploaia nu ii opreste pe romani

18:52 - Se reia jocul. Simona serveste.

18:50 - Am trecut de un sfert de ora de pauza la Dubai.

18:48 - Simona da semne de nervozitate, ea dorind reluarea jocului.

18:45 - Potrivit prognozei meteo, ploaia este asteptata din nou la Dubai in jumatate de ora.

18:39 - Arbitrul de scaun prelungeste pauza solicitand uscarea unei portiuni din suprafata de joc care este inca umeda.

18:30 - Debut perfect pentru Simona, break in primul game.

18:27 - Incepe partida!!!

18:19 - Au intrat in arena cele doua sportive, ne pregatim de meci!

18:07 - Caroline Garcia se impune rapid, iar acum asteptam meciul Simonei!

18:05 - Incepe meciul dintre Suarez si Garcia!

18:00 - Inca asteptam sa se reia jocurile in Dubai. Meciul Simonei ar urma sa inceapa, cel mai devreme, dupa ora 18:30.

17:35 - Organizatorii au schimbat programul jocurilor. Astfel, meciul dintre Halep si Ivanovici va incepe imediat dupa incheierea disputei dintre Garcia si Suarez, dar nu inainte de ora 18:00.

17:10 - Se lucreaza la uscarea suprafetei de joc a arenei centrale. Meciurile ar trebui reluate la ora 17:30.

16:55 - Chiar daca la Dubai ploua si meciurile sunt suspendate, fanii Simonei si-au facut deja aparitia in tribunele arenei centrale, pregatindu-se pentru un meci spectaculos.

16:45 - Ana Ivanovici a surprins inaintea meciului cu Simona, demonstrand ca are solide cunostinte de limba araba.

Ana Ivanovici a surprins in Dubai: Cum s-a descurcat la "lectia de araba" (Video)

16:30 - Organizatorii turneului de la Dubai anunta ca meciurile ar putea fi reluate pe arena centrala in jurul orei 17:30.

16:10 - Organizatorii au anuntat ca jocurile ar putea fi reluate la ora 17:00. Cum pe arena centrala ar trebui sa se joace partidele Madison Brengle - Petra Kvitova, Simona Halep - Ana Ivanovici si Elina Svitolina - Garbine Muguruza sunt sanse mari sa avem macar un meci amanat.

16:00 - Ploaia a dat peste cap programul meciurilor de miercuri din Dubai. Pe terenul central, acolo unde ar trebui sa evolueze Halep si Ivanovici, nu s-a incheiat nici prima partida.

Duelul dintre Carla Suarez si Caroline Garcia a fost suspendat la scorul de 4-6, 6-4, 5-3 pentru jucatoarea din Franta.

INFO: Partida ar trebui sa inceapa la ora 17:00

INFO: Simona si Ana s-au intalnit de patru ori pana acum in circuitul feminin, fiecare avand cate doua victorii.

INFO: Simona a intrat in concurs direct in turul al doilea, in timp ce Ivanovici a spulberat-o pe Daria Gavrilova in doua seturi in runda inaugurala.

INFO: Meciul poate fi urmarit la TV pe postul DigiSport 2.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Simona Halep Ana Ivanovici Dubai, #Simona Halep Ivanovic Dubai, #Halep Ivanovic meci amanat , #stiri Simona Halep