Simona Halep lanseaza un avertisment dupa calificarea in sferturile de finala

Joi, 10 Iulie 2014, ora 21:34
7970 citiri

Simona Halep a tinut sa lanseze un avertisment public dupa ce s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA de la Bucuresti.

Jucatoarea in varsta de 22 de ani a avertizat ca va avea o misiune dificila in sferturile de finala, desi adversara ei, Laura Arruabarrena, ocupa locul 120 in clasamentul WTA.

"Meciul de joi a fost greut, dar sunt fericita ca am reusit sa castig. Am fost putin obosita in setul doi. Fanii au fost deosebiti, le multumesc. Cat despre sferturi, adversara este una dificila. Am jucat cu ea la Madrid si ma asteapta un meci greu", a spus Halep.

Simona Halep se califica in sferturi la Bucuresti dupa un meci spectaculos

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Bucuresti dupa ce a invins-o pe Alexandra Krunici (Serbia, locul 155 WTA), scor 6-2, 6-4.

Ocupanta locului 3 in clasamentul WTA o va intalni in sferturile de finala pe Laura Arruabarrena din Spania, ocupanta locului 120 WTA.

Meciul se va disputa vineri, la o ora ce va fi stabilita ulterior, si va fi transmis in direct de Ziare.com.

In semifinalele competitiei, Simona Halep s-ar putea intalni cu Monica Niculescu.

C.S.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Simona Halep sferturi Bucuresti, #program Simona Halep Bucuresti , #stiri Simona Halep