Simona Halep revine superb si se califica in optimi la Cincinnati

Miercuri, 16 August 2017, ora 00:41
40769 citiri

Simona Halep s-a calificat marti noaptea in optimile de finala ale turneului de la Cincinnati, dupa o revenire spectaculoasa.

Reprezentanta noastra a invins-o in turul doi pe americanca Taylor Townsend in doua seturi, scor 6-4, 6-1, dupa ce a revenit de la 2-4 in primul set.

Doar o ora si 6 minute a durat intalnirea dintre cele doua, in care jucatoarea aflata pe locul 123 WTA a contat doar cateva game-uri.

Aflata la primul joc dupa infrangerea categorica suferita la Toronto in fata Elinei Svitolina, Simona a inceput slab partida cu Townsend si americanca in varsta de 21 de ani s-a desprins imediat la 4-2.

A fost momentul in care Simona a turat motoarele si masiva Townsend nu i-a mai facut fata. Au urmat 7 game-uri la rand castigate de favorita numarul doi si o victorie facila.

In optimi, Simona o va intalni pe castigatoarea partidei dintre letona Anastasija Sevastova (fav.15) si italianca Roberta Vinci.

Intalnirea va avea loc cel mai probabil joi seara, la o ora ce urmeaza a fi anuntata ulterior de organizatori.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Simona Halep si Taylor Townsend, din turul doi al turneului de la Cincinnati.

Simona Halep - Taylor Townsend 6-4, 6-1

00:40 - Game, set si meci Simona Halep.

00:38 - Break Simona si reprezentanta noastra va servi pentru castigarea meciului.

00:29 - Simona salveaza nu mai putin de cinci mingi de break si, apoi, isi face serviciul pentru 4-1.

00:21 - Townsend reuseste sa opreasca seria Simonei.

00:17 - Americanca pare picata de tot, iar Simona reuseste inca un game alb. Sunt 7 game-uri la rand castigate de favorita numarul 2 la castigarea turneului de la Cincinnati.

00:15 - Break la 0 pentru Simona.

00:13 - Game usor castigat de Simona, iar masiva Townsend da semne de nervozitate. Al 5-lea game la rand pentru tenismena noastra.

00:11 - Simona incepe prima la serviciu si in acest set II.

00:07 - Simona face al doilea break consecutiv si revine de la 2-4 pentru a castiga primul set cu 6-4.

00:03 - Un nou game alb reusit de reprrzentanta noastra.

00:01 - Halep anuleaza inca un break al americancei si egaleaza situatia la 4.

23:56 - Simona isi face serviciul in mai putin de un minut, reusind al doilea game la 0 din acest prim set.

23:55 - Game al americancei, care se desprinde la 4-2.

23:50 - Un nou break reusit de Townsend.

23:46 - Rebreak Simona Halep.

23:42 - Break reusit de tenismena americana.

23:39 - Townsend raspunde si ea cu un game castigat usor.

23:36 - Game alb reusit de Simona.

ora 23:34 - A inceput partida, cu Simona prima la serviciu.

ora 23:15 - 6-3 in decisiv pentru Ferrer, care castiga meciul. Jocul Simonei va incepe in aproximativ 20 de minute.

ora 22:25 - Steve Johnson isi adjudeca setul II, cu 7-5, astfel ca invingatorul va fi decis dupa decisiv. In aceste conditii, meciul Simonei nu va incepe mai devreme de ora 23:15.

ora 21:26 - David Ferrer a luat primul set in doar 30 de minute, cu 6-1.

ora 20:55 - A inceput partida dintre cei doi. Revenim de indata ce se va termina.

ora 20:32 - Pe acelasi teren numarul II urmeaza intalnirea dintre Steve Johnson si David Ferrer, ultima de dinaintea meciului Simonei.

ora 20:30 - Dupa un meci maraton pe terenul II, de doua ore si 20 de minute, Dominika Cibulkova a invins-o pe Ana Konjuh in trei seturi, scor 5-7, 7-5, 6-2.

INFO: Partida se disputa pe terenul numarul II din cadrul complexului de la Cincinnati, GrandStand, si e transmisa in direct la TV de postul Digi Sport 2.

INFO: E prima intalnire directa dintre cele doua tenismene.

Turneul de la Cincinnati e dotat cu premii in valoare totala de 2,5 milioane de dolari si se desfasoara in perioada 14-20 august.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Simona Halep victorie Cincinnati, #Simona Halep optimi Cincinnati, #LIVE Halep Townsend Cincinnati, #simona halep turneu cincinnati , #stiri Simona Halep