Problemele medicale persista pentru Simona Halep. Romanca s-a retras din proba de dublu

Vineri, 05 Februarie 2021, ora 10:58
3469 citiri
Simona Halep. Foto: Facebook / Simona Halep

Perechea Simona Halep/Daria Gavrilova (Romania/Australia) s-a retras din proba de dublu a turneului Gippsland Trophy, inaintea meciului din sferturi cu echipa Mihaela Buzarnescu/Alize Cornet (Romania/Franta).

Halep a jucat, vineri, si la simplu, fiind invinsa, tot in sferturi, de Ekaterina Alexandrova din Rusia, cu scorul de 6-2, 6-1.

In primul set, numarul 2 mondial a acuzat dureri la spate, avand nevoie de interventia fizioterapeutului, la scorul de 2-5.

In urma forfait-ului adversarelor, Mihaela Buzarnescu si Alize Cornet au acces in semifinale, faza in care vor intalni principalele favorite, jucatoarele cehe Barbora Krejcikova si Katerina Siniakova.

Calificarea in semifinale este recompensata la acest turneu cu un premiu total de 8.350 de dolari si cu185 de puncte WTA.

VIDEO Simona Halep, out de la Australian Open? Romanca are probleme medicale la Melbourne. Ce a patit

Duel romanesc in primul tur la Australian Open si program dificil pentru Simona Halep

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....