Simona Halep se califica fara emotii in sferturi la Indian Wells

Miercuri, 18 Martie 2015, ora 01:55
57928 citiri

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Indian Wells dupa ce a trecut in doua seturi de Karolina Pliskova.

Sportiva noastra s-a impus cu un dublu 6-4 si se gandeste deja la duelul cu spaniola Carla Suarez Navarro pentru un loc in semifinale.

Reeditarea finalei de la Dubai a avut acelasi deznodamant fericit pentru Simona, care a obtinut o victorie lejera.

Halep a reusit breakul in game-ul trei din primul set, insa imediat si-a pierdut serviciul si i-a permis sportivei din Cehia sa revina. Romanca a mai facut insa un break si a incheiat primul act cu un as de mare efect.

Setul secund a avut o desfasurare parca trasa la indigo, cu Simona reusind sa castige de doua ori pe serviciul adversarei.

Halep a oferit un moment amuzant dupa ce a facut 5-3, ea indreptandu-se spre fileu crezand ca a castigat deja partida. S-a intors spre terenul ei cand a observat reactia publicului, insa nu a fost deloc afectata de acest moment.

Pentru Simona urmeaza acum duelul cu Suarez Navaro din sferturi si, foarte posibil, o semifinala de vis cu Serena Williams.

Meciul dintre Simona Halep si Karolina Pliskova a fost transmis in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul:

Simona Halep - Karolina Pliskova 6-4/ 6-4

Setul II

01:55 - Game, set si meci Simona Halep! S-a calificat in sferturi!

01:51 - Game pentru Pliskova, insa Simona serveste pentru meci.

01:47 - Isi face serviciul Simona si asistam la scenariul din primul set. Halep a oferit si un moment amuzant, s-a indreptat spre fileu crezand ca a castigat deja meciul!

01:42 - Break pentru Simona si lucrurile reintra in normal!

01:38 - Rebreak reusit de Pliskova pe fondul greselilor comise de Simona.

INFO: Simona are o reactie nervoasa dupa ce comite o dubla greseala si da cu racheta de pamant de cateva ori.

01:32 - Pliskova reuseste sa-si faca serviciul la zero.

01:30 - Game dificil, pe care Halep reuseste sa-l castige si se distanteaza si in acest set.

01:22 - Break Halep! Simona evolueaza incantator si nu ii da nicio sansa adversarei!

01:19 - Simona depaseste cateva momente mai dificile, revine de la 0-30 si isi face serviciul.

01:14 - Pliskova incepe bine, cu un game pe propriul serviciu.

Setul I

01:12 - Superb! Simona incheie primul set cu un game la zero, cu as la ultima minge!

INFO: Sportiva din Cehia cere sfatul antrenorului sau inaintea acestui game extrem de important pentru ea.

01:08 - Pliskova reuseste sa faca game-ul, dar Simona va servi pentru castigarea setului.

01:06 - Simona isi face serviciul si se desprinde la conducerea primului set!

01:01 - Break Halep! Pliskova comite multe greseli, iar Simona profita de acest cadou.

00:59 - Simona nu se complica si restabileste egalitatea.

00:55 - Isi face serviciul Pliskova. Avem un meci foarte spectaculos.

00:51 - Rebreak rapid al Pliskovei. "Si-mo-na" se aude din tribune.

00:47 - Break Halep! Simona gaseste antidotul pentru serva puternica a Pliskovei!

00:45 - Isi face si Simona serviciul, desi Karolina i-a pus probleme serioase.

00:41 - Pliskova isi face serviciul cu ceva probleme.

00:38 - Incepe partida! Pliskova serveste prima.

Simona Halep si-a aflat posibila adversara din sferturi la Indian Wells

00:30 - Au intrat in arena cele doua jucatoare.

00:22 - Se termina si meciul dintre Simon si Berrer. Ne pregatim de partida Simonei, care ar trebui sa inceapa intr-un sfert de ora.

00:18 - Serena Williams se califica in sferturi dupa ce trece in trei seturi de Sloane Stephens.

22:55 - Incepe partida dintre Simon si Berrer.

22:40 - S-a incheiat primul meci de pe terenul numarul trei Lukas Rosol reusind sa-l invinga pe Robin Haase in trei seturi. Partida Simonei va incepe, foarte probabil, dupa miezul noptii.

22:10 - Nadia Comaneci a ajuns la Indian Wells. Ea va asista la meciul dintre Serena Williams si Sloane Stephens, dupa care o va urmari pe Halep:

22:00 - Meciul dintre Simona si Pliskova va avea loc pe terenul numarul 3 de la Indian Wells, dupa disputele dintre Robin Haase - Lukas Rosol si Gilles Simon - Michael Berrer.

Avancronica partidei dintre Simona Halep si Karolina Pliskova, de la Indian Wells

INFO: Simona Halep s-a calificat in optimi dupa doua meciuri dificile, ambele de cate trei seturi. Romanca a trecut de Daria Gavrilova, scor 2-6, 6-1, 6-2, si de Varvara Lepchenko, scor 6-1, 3-6, 6-1.

INFO: Karolina Pliskova le-a invins pana acum la Indian Wells pe Lara Arruabarrena si pe Garbine Muguruza.

INFO: Va fi cea de-a doua disputa dintre cele doua jucatoare, Simona castigand-o pe prima in finala turneului din Dubai, din acest an.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Simona Halep Karolina Pliskova LIVE, #Halep Pliskova Indian Wells LIVE, #Simona Halep in direct , #stiri Simona Halep