Simona Halep si-a aflat adversara de la Cincinnati

Luni, 11 August 2014, ora 20:59
7049 citiri

Simona Halep si-a aflat luni seara adversara din turul doi al turneului de la Cincinnati, dotat cu premii in valoare totala de 2,56 milioane de dolari.

Sportiva noastra o va intalni pe belgianca Kirsten Flipkens (28 de ani), aflata in prezent pe locul 54 in clasamentul WTA.

Aceasta a invins-o in prima runda pe slovaca Polona Hercog, in doua seturi, cu 6-3, 6-2.

Intalnirea dintre Simona si Flipkens se va juca miercuri seara, cel mai probabil.

Cele doua s-au mai intalnit pana acum de trei ori (ultima oara in 2013), castigatoare fiind de fiecare data tenismena noastra.

La turneul de la Cincinnati, care are loc in aceasta saptamana, primele 8 favorite au fost calificate direct in turul secund.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Simona Halep adversara Cincinnati, #Simona Halep meci Cincinnati , #stiri Simona Halep