Simona Halep o va intalni pe Johanna Konta in sferturi la Cincinnati: Iata ora de start a meciului

Vineri, 18 August 2017, ora 07:00
14075 citiri

Simona Halep o va intalni pe britanica Johanna Konta in sferturile de finala de la Cincinnati.

Sportiva noastra va avea astfel sansa de a-si lua revansa dupa eliminarea de la Wimbledon.

Konta a ajuns in sferturile de finala dupa ce a invins-o pe slovaca Dominika Cibulkova cu scorul 6-3, 6-4, dupa un meci ce a durat o ora si 44 de minute.

Organizatorii de la Cincinnati au anuntat ca meciul va avea loc sambata dimineata, de la ora 2:00. Confruntarea va fi in direct pe Ziare.com.

Scorul general al intalnirilor dintre Simona si Konta este 3-2 in favoarea britanicei.

Simona poate profita de faptul ca Johanna nu se afla intr-o forma prea buna. La Toronto, britanica a fost eliminata inca din primul tur.

C.S.

Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...