Simona Halep si-a aflat adversara din sferturi la St. Petersburg

Miercuri, 01 Februarie 2017, ora 15:01
7284 citiri

Simona Halep si-a aflat miercuri dupa-amiaza adversara din sferturile de finala ale turneului de la Sankt Petersburg.

Tenismena noastra o va intalni pe rusoaica Natalia Vikhlyantseva (locul 115 WTA).

Jucatoarea in varsta de 19 ani a invins-o surprinzator in runda a doua pe compatrioata sa, Daria Kasatkina (locul 27 WTA), scor 7-6, 6-2.

Va fi cea de-a doua intalnire dintre Simona Halep si Natalia Vikhlyantseva, dupa cea din 2015, de la Shenzhen, cand reprezentanta Romaniei s-a impus fara probleme in doua seturi, scor 6-2, 6-2.

Intalnirea dintre cele doua va avea loc, cel mai probabil, vineri dimineata, la o ora ce urmeaza a fi anuntata de organizatori.

Simona Halep si-a aflat, miercuri dupa-amiaza, adversara din sferturile de finala ale turneului de la Sankt Petersburg:

Daria Kasatkina - Natalia Vikhlyantseva 6-7 (4), 2-5

ora 15:00 - Vikhlyantseva produce surpriza si o elimina pe Kasatkina, urmand a o intalni in sferturi pe Simona.

ora 14:25 - La capatul unui prim set extrem de echilibrat, Natalia Vikhlyantseva se impune la tie-break.

*partida a inceput la ora 13:30

INFO: Simona Halep s-a calificat in sferturi dupa ce-a invins-o miercuri pe Ana Konjuh (locul 39 WTA) in doua seturi, scor 6-4, 7-6.

Simona Halep se califica in sferturile de finala la Sankt Petersburg

INFO: Daria Kasatkina ocupa locul 27 in ierarhia WTA, in timp ce Natalia Vikhlyantseva se afla pe pozitia 115.

Turneul de la Sankt Petersburg are loc in aceasta saptamana si e dotat cu premii in valoare totala de 776.000 de dolari.

Klaus Iohannis a transmis ministrului Justiției cererile de urmărire penală față de Petre Roman și Gelu-Voican Voiculescu
Klaus Iohannis a transmis ministrului Justiţiei cererile de urmărire penală a lui Roman Petre, în calitate de fost premier, şi a lui Voiculescu Gelu-Voican, fost viceprim-ministru, pentru...
Ciucă, despre atacul Iranului asupra Israelului: „O situaţie care generează atenţia tuturor liderilor lumii. Potenţialul de escaladare este foarte mare”
Nicolae Ciucă, preşedintele Senatului a declarat marţi, 16 aprilie, despre atacul Iranului asupra Israelului că a fost şi e o situaţie care generează atenţia tuturor liderilor lumii, pentru...
#Simona Halep adversara sferturi, #Simona Halep Sankt Petersburg , #stiri Simona Halep