Simona Halep si Irina Begu au castigat duelul romanesc de la Shenzhen

Marti, 02 Ianuarie 2018, ora 08:49

Simona Halep si Irina Begu s-au impus in duelul romanesc din sferturile de finala ale probei de dublu de la Shenzhen.

Cele doua sportive s-au impus in fata cuplului format din Irina Bara si Mihaela Buzarnescu.

Partida a fost una foarte echilibrata, decisa in super tiebreak, dupa ce fiecare pereche a castigat un set cu scorul de 6-4.

In final, Begu si Halep s-au impus cu 4-6, 6-4, 13-11.

Ajunse in semifinale, cele doua romance mai au de asteptat pana cand isi vor afla advesarele, marti dimineana jucandu-se abia meciurile din 16-imile de finala de pe partea lor de tablou.