Simona Halep și-a speriat fanii după calificarea în sferturi la Cluj-Napoca: ”Mi s-a blocat spatele”

Joi, 28 Octombrie 2021, ora 20:15
7309 citiri
Simona Halep

Simona Halep a dezvăluit, joi, după calificarea în sferturile Transylvania Open, motivul pentru care a avut nevoie de time-out medical în meciul cu Varvara Gracheva.

“Mi s-a blocat spatele, durerea este mare şi nu prea poţi să te apleci. Este bine că am câştigat acest meci, nu ştiu cum, dar este o victorie bună. Uneori chiar dacă este dureros trebuie să continui. Am simţit că fiind acasă trebuie să lupt mai mult. Este mereu dificil să joc împotriva unei românce, va trebui să dau tot ce am mai bun. Sper că voi fi în formă mâine”, a spus Halep în interviul de pe teren.

Simona Halep, locul 18 WTA şi cap de serie numărul 1, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului Transylvania Open, de la Cluj-Napoca.

Halep s-a impus în turul doi în faţa rusoaicei Varvara Gracheva, numărul 81 mondial, scor 6-4, 6-2, într-o oră şi 13 minute.

În sferturile de finală, Halep o va întâlni pe Jaqueline Cristian, numărul 105 mondial.

Retragerea Simonei Halep, în presa internațională: ”A fost un loc bun de vânătoare”
Simona Halep nu va participa la turneul de categorie WTA 1000 Mutua Madrid Open, pentru care a primit wild card din partea organizatorilor. “Halep, aflată pe locul 1.146 în clasamentul WTA,...
Simona Halep explică decizia dureroasă de a se retrage: ”Din păcate, corpul meu are nevoie de mai mult timp”
Simona Halep nu va participa la turneul de categorie WTA 1000 Mutua Madrid Open, pentru care a primit wild card din partea organizatorilor, românca oferind o primă reacție pe acest subiect....