WTA, despre victoria superba obtinuta de Simona Halep

Vineri, 21 August 2015, ora 10:17
9473 citiri

Asociatia de Tenis Feminin a comentat victoria pe care Simona Halep a obtinut-o in fata Andreei Petkovici, in optimile de finala de la Cincinnati.

WTA a remarcat ca "Simona Halep este la doua victorii de locul doi mondial", insa dupa un meci de mare lupta.

"Simona Halep a revenit dupa ce a pierdut primul set pentru a se califica in sferturile de finala. Petkovici a fost aproape sa produca surpriza si se parea ca o va face, insa numarul trei mondial a fost prea puternica din setul secund", a comentat sursa citata.

Simona Halep, in sferturi la Cincinnati dupa o victorie electrizanta

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Cincinnati, dotat cu premii in valoare de 2,4 milioane de dolari, dupa ce a invins-o pe nemtoaica Andrea Petkovici, scor 4-6, 6-4, 6-2.

Sportiva noastra o va intalni in sferturi pe rusoaica Anastasia Pavlyuchenkova, ocupanta locului 34 in clasamentul WTA, care a profitat de abandonul Victoriei Azarenka.

Cele doua s-au intalnit de patru ori pana in prezent, Simona impunandu-se de fiecare data.

C.S.

Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...
Prima reacție a lui Cătălin Cîrstoiu după ce PNL și PSD au decis retragerea sa din cursa pentru Primăria București: ”Am fost supus unor atacuri”
Cătălin Cîrstoiu a avut marţi, 23 aprilie, pe rețelele sociale, prima reacţie după ce PSD şi PNL au renunţat la candidatura sa la Primăria Capitalei, precizând că nu a luat decizia de...
#Simona Halep Cincinnati, #Simona Haelp reactie WTA Cincinnati , #stiri Simona Halep