WTA, reactie superba la adresa Simonei Halep dupa victoria de la Dubai

Joi, 19 Februarie 2015, ora 08:19
7689 citiri

Asociatia de Tenis Feminin (WTA) a avut o reactie superba la adresa Simonei Halep dupa victoria din cadrul turneului de la Dubai, dotat cu premii in valoare de 2,5 milioane de dolari.

Forul mondial considera ca Simona Halep a reusit sa spele onoarea jucatoarelor de top, intr-o zi in care cea mai mare surpriza a reprezentat-o eliminarea Petrei Kvitova.

"Simona Halep a reinstaurat ordinea in sesiunea de noapte de la Dubai, invingand-o pe Tsvetana Pironkova pentru a ajunge in sferturile de finala. Victoria lui Halep vine dupa o zi captivanta, in care jucatoarele mai slab clasate au facut furori", a scris site-ul WTA.

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Dubai

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Dubai dupa ce a invins-o pe Tsvetana Pironkova, scor 6-4, 6-3.

Sportiva noastra o va intalni joi, de la ora 17:00, pe Ekaterina Makarova, intr-un meci transmis in direct de Ziare.com.

Ekaterina Makarova este jucatoarea care a invins-o pe Simona Halep in sferturile de la Australian Open, din acest an.

C.S.

Congresul PNL în urma căruia se va alege noul președinte al partidului are loc sâmbătă, 25 septembrie, într-un eveniment organizat la Romexpo, la care participă 5.000 de delegați din...
Deputatul USR PLUS Iulian Bulai, înaintea congresului PNL: ”De voi depinde dacă refacem împreună guvernarea, sau dacă refaceţi USL”
Deputatul USR PLUS Iulian Bulai a transmis, vineri seară, 24 septembrie, un apel către membrii PNL înaintea Congresului în care, le spune că, de ei depinde dacă vor reface guvernarea cu USR...