Caroline Wozniacki, invinsa de Caroline Garcia dupa un meci cu final de infarct. Simona Halep, obligata sa o invinga pe Svitolina

Vineri, 27 Octombrie 2017, ora 13:31
48333 citiri

Caroline Wozniacki a pierdut ultimul meci din Grupa Rosie a Turneului Campioanlor, in fata Carolinei Garcia, scor 6-0, 3-6, 5-7. Confruntarea a avut un final de infarct.

In urma acestui rezultat, Simona Halep este obligata sa o invinga pe Elina Svitolina, deja eliminata, pentru a merge in semifinale. In caz contrar, Garcia se va califica mai departe.

Dupa victoriile zdrobitoare din primele doua meciuri, Wozniacki, deja calificata in semifinale, a inceput in aceeasi nota, iar primul set nu a avut istoric. Daneza s-a impus cu 6-0 in doar 23 de minute de joc.

In doua meciuri si un set, daneza cedase doar patru game-uri, iar multi se gandeau ca Wozniacki va dobori recordul Martinei Hingis, care in faza grupelor de la Turneul Campioanelor a pierdut doar 11 game-uri, in 2007.

Lucrurile nu au stat insa asa intrucat Wozniacki a scazut ritmul si i-a permis Garciei sa reintre in meci.

Daneza a devenit tot mai irascibila, astfel ca meciul a ajuns in decisiv dupa inca 45 de minute de joc intense.

In ultimul act, Wozniacki a dat semne de revenire, a preluat conducerea, dar finalul a fost unul de infarct. Wozniacki a avut multe sanse de a transa soarta partidei, dar cumva Garcia a revenit si dupa un final nebun a reusit sa obtina victoria.

Daneza este deja calificata in semifinale, in timp ce noi va trebui sa asteptam meciul dintre Simona Halep si Svitolina pentru a afla a doua jucatoare calificata.

WOZNIACKI - GARCIA 6-0, 3-6, 5-7

13:32 - Final de meci! Garcia castiga, iar Simona e obligata sa o invinga pe Svitolina pentru a merge in semifinale!

13:31 - Wozniacki apara mingea, dar Garcia mai obtine una.

13:30 - Wozniacki rateaza aceasta minge, iar Garcia obtine o minge de meci!

13:29 - Minge de 6-6 pentru Wozniacki!

13:24 - Garcia isi face in cele din urma serviciul si are 6-5!

13:23 - Minge de 6-5 pentru Garcia!

13:22 - Garcia salveaza si a treia minge de break, suntem la deuce!

13:22 - Garcia salveaza si a doua minge de break, a mai ramas doar una!

13:21 - Garcia salveaza prima minge de break, mai raman doua!

13:20 - Trei mingi de break pentru Wozniacki!!!

13:16 - Garcia face break, scorul este 5-5 si suspansul se prelungeste!

13:15 - Wozniacki salveaza si a doua minge de break, dar Garcia mai reuseste sa obtina una!

13:14 - Wozniacki salveaza mingea de break, dar Garcia mai obtine inca una!

13:13 - Minge de break pentru Garcia!

13:08 - Svitolina isi face serviciul, iar Wozniacki serveste si ea acum pentru a obtine victoria.

13:04 - Game mare reusit de Wozniacki, care are 5-3 si e aproape de victorie!

12:57 - Game fara emotii pentru Garcia, care se apropie la o lungime de Wozniacki.

12:54 - Wozniacki salveaza mai multe mingi de break si are 4-2.

12:44 - Garcia reduce din diferenta, scorul este 3-2.

12:41 - Wozniacki isi face serviciul si are 3-1.

12:35 - Wozniacki face break si conduce cu 2-1.

12:32 - Wozniacki egaleaza la unu.

12:27 - Garcia isi face serviciul in startul setului decisiv.

12:20 - Garcia castiga setul secund cu 6-3 si trimite meciul in decisiv!

12:15 - Wozniacki face break la zero! Scorul este 5-3 pentru Garcia.

12:11 - Garcia mai face un break, are 5-2 si va servi pentru a trimite meciul in decisiv.

12:08 - Garcia isi face serviciul si conduce cu 4-2.

12:04 - Garcia face break si are 3-2!

12:00 - Echilibrul din setul secund continua, iar scorul este 2-2.

11:55 - Meciul este tot mai echilibrat, dar Wozniacki isi face cu greu serviciul si are 2-1.

11:47 - Garcia intrerupe seria lui Wozniacki si castiga primul sau game din acest meci.

11:44 - Cel mai echilibrat game al meciului, dar Wozniacki il castiga si are 1-0 in setul secund.

11:35 - Wozniacki castiga primul set la 0!

11:31 - Wozniacki mai face un game la zero si conduce cu 5-0.

11:28 - Wozniacki mai face un break si are 4-0.

11:23 - Inca un game fara emotii pentru Wozniacki si scorul devine 3-0!

11:19 - Wozniacki face break si conduce cu 2-0!

11:15 - Wozniacki debuteaza cu un game castigat la zero!

11:13 - A inceput meciul!

11:08 - Meciul incepe cu Wozniacki la serviciu!

Wozniacki este deja calificata in semifinale, dar meciul are o miza foarte importanta si pentru Simona Halep.

In cazul in care Wozniacki va castiga, Simona va avea nevoie de doar un set cu Svitolina pentru a se califica in semifinale.

In cazul in care Garcia va invinge, Simona va fi obligata sa o invinga pe Svitolina pentru a merge in semifinale.

Scorul intalnirilor directe este 2-0 in favoarea lui Wozniacki.

De la ora 14:30 va incepe si meciul dintre Simona Halep si Elina Svitolina, in direct pe Ziare.com.

Meciul este televizat de Digi Sport 2.

Scenariu-bombă în coaliție. Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu înainte de depunerea candidaturii ar fi deja stabilită SURSE
Cătălin Cîrstoiu va lămuri totul în legătură cu candidatura sa la Primăria Capitalei într-o conferința de presă, este mesajul public al coaliției PSD-PNL. În spatele ușilor,...
România trimite militari să lupte împotriva rebelilor houthi. Cererea lui Klaus Iohannis
Birourile permanente reunite ale Camerei Deputaţilor şi Senatului au luat act marţi, 16 aprilie, de scrisoarea preşedintelui Klaus Iohannis prin care informează Parlamentul că a aprobat...
#Caroline Wozniacki Caroline Garcia, #Caroline Wozniacki Caroline Garcia LIVE, #Caroline Wozniacki Caroline Garcia direct, #Caroline Wozniacki Caroline Garcia Turneul Campioanelor , #Turneul Campioanelor