Simona Halep a fost invinsa categoric de Caroline Wozniacki la Turneul Campioanelor

Miercuri, 25 Octombrie 2017, ora 15:45
61239 citiri

Simona Halep a pierdut clar intalnirea disputata miercuri dupa-amiaza cu Caroline Wozniacki, in cadrul Grupei Rosii de la Turneul Campioanelor.

Tenismena noastra a fost invinsa in doua seturi de daneza, scor 0-6, 2-6.

Dupa victoriile categorice inregistrate in primele meciuri, Halep si Wozniacki si-au disputat practic suprematia in Grupa Rosie. Totusi, intalnirea n-a avut istoric, fiind departe de partida echilibrata la care se asteptau specialistii.

Nervoasa si nerabdatoare sa finalizeze punctele, Simona nu s-a regasit si a fost surclasata de o Wozniacki care a servit fantastic.

Primul set a durat doar 25 de minute si nici macar interventia lui Darren Cahill n-a salvat-o pe ocupanta primului loc in ierarhia WTA de la a fi invinsa la 0.

Setul doi a fost mai echilibrat, dar Simona a lasat aceeasi senzatie de nervozitate si nerabdare. In schimb, Wozniacki si-a pastrat calmul si a incheiat partida in doar o ora si 3 minute.

Vezi si:

• In urma acestei infrangeri, Simona se vede nevoita sa castige ultima partida din Grupa Rosie, cu Elina Svitolina, pentru a merge in semifinale.

De partea cealalta, Caroline Wozniacki poate obtine calificarea inca de astazi, daca Elina Svitolina o invinge pe Caroline Garcia, in al doilea meci al zilei.

Ultima etapa a grupei e programata vineri, programul intalnirilor urmand a fi anuntat ulterior de organizatorii intrecerii din Singapore.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre reprezentanta noastra Simona Halep (favorita numarul 1) si daneza Caroline Wozniacki (favorita numarul 6), din Grupa Rosie a Turneului Campioanelor de la Singapore.

Simona Halep - Caroline Wozniacki 0-6, 2-6

Setul II

15:45 - BREAK, SET SI MECI CAROLINE WOZNIACKI

15:40 - Un nou game pentru Woniacki, care e la doar la un pas distanta de castigarea partidei. Simona va servi pentru a ramane in meci.

15:36 - Tenismena noastra pune in aplicare sfaturile lui Cahill si isi face serviciul.

15:31 - Simona cere din nou interventia lui Cahill: "Diferenta nu e asa mare intre voi in acest set. Cauti lovituri nebune, trebuie sa ramai in punct mai mult timp. Joci mai bine acum si poti intoarce soarta meciului, trebuie doar sa crezi".

15:31 - Simona iroseste doua mingi de break, iar Wozniacki se desprinde la 4-1.

15:24 - Daneza se duce la 40-0 pe serviciul Simonei si reuseste un nou break. Al 4-lea din acest meci.

15:19 - Wozniacki raspunde cu un game castigat la 0.

15:16 - Simona isi face in sfarsit serviciul si obtine primul game din acest meci. 1-1 dupa un game castigat chiar la 0.

15:13 - Game Wozniacki si Halep inca n-a reusit sa castige vreun game.

15:10 Caroline Wozniacki serveste prima in acest set doi.

Setul I

15:07 - Un nou break in dreptul lui Wozniacki si primul set ii revine acesteia cu 6-0, dupa numai 25 de minute!

15:02 - Simona a cerut interventia lui Darren Cahill, care i-a transmis ca face prea multe erori nefortate.

Simona Halep a cerut interventia lui Darren Cahill in primul set al meciului cu Wozniacki: Ce i-a transmis australianul la scorul de 0-5

15:00 - Game la 0 pentru nordica si scorul devine 5-0.

14:58 - Simona nu pare ca se regaseste in acest inceput de meci, iar Wozniacki realizeaza un nou break.

14:52 - Inca un game in contul danezei si scorul devine 3-0.

14:50 - Wozniacki incepe bine partida si reuseste breakul.

INFO: La TV, partida poate fi urmarita in direct pe postul Digi Sport 2.

14:46 - Wozniacki isi asigura primul game al meciului.

14:42 - Nordica va servi prima.

ora 14:42 - A INCEPUT PARTIDA

ora 14:35 - Cele doua tenismene sunt pe terenul de joc.

INFO: In prima etapa a grupei, Simona a invins-o in doua seturi pe Caroline Garcia, iar Wozniacki a trecut, tot in doua seturi, de Elina Svitolina.

INFO: Pana in prezent, Simona si Caroline s-au intalnit de cinci ori, scorul fiindu-i favorabil danezei, cu 3-2:

2012, Eastbourne: 6-2, 6-3 pentru Wozniacki;

2013, New Haven: 6-2, 7-5 pentru Halep;

2015, Dubai: 2-6, 6-1, 6-1 pentru Halep;

2015, Stuttgart: 7-5, 5-7, 6-2 pentru Wozniacki;

2017, Eastbourne: 5-7, 6-4, 6-1 pentru Wozniacki.

• Turneul Campioanelor de la Singapore se desfasoara in perioada 22-29 octombrie.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
    Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
    Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
    USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
    #Simona Halep invnisa Wozniacki, #LIVE meci Halep Wozniacki, #Halep Wozniacki in direct, #Simona Halep Turneul Campioanelor , #Turneul Campioanelor