Simona Halep, o noua declaratie surprinzatoare la US Open

Marti, 08 Septembrie 2015, ora 12:25
16099 citiri

Simona Halep i-a surprins din nou pe jurnalistii americani cu o declaratie despre urmatoarea ei adversara de la US Open.

Chiar daca va intalni una dintre cele mai cunoscute jucatoare din circuitul feminin, pe Victoria Azarenka, Simona a recunoscut senin ca nu stie cum joaca aceasta.

"Ca sa fiu sincera, chiar nu stiu cum joaca deoarece nu urmaresc alti sportivi. Stiu ca loveste puternic mingea. De asemenea, serveste bine. Poate ca trebuie s-o fac sa alerge, asa cum fac cu toti adversarii. Eu trebuie sa fiu rapida, sa raman in meci tot timpul si sa fiu agresiva", a declarat Simona intr-o conferinta de presa sustinuta la New York.

Numarul 2 WTA a precizat apoi ca nu va intra in teren nepregatita, urmand a se consulta cu cei din staff-ul sau, care ii vor da toate informatiile de care are nevoie inaintea meciului cu Azarenka.

"Voi vorbi cu cei din echipa mea, cu antrenorul meu, si voi afla cum joaca", a mai spus Simona.

Simona Halep a reusit sa se califice in premiera in sferturile de finala ale turneului US Open.

Simona Halep se califica in sferturi la US Open dupa o revenire fabuloasa

Ea a avut nevoie de doua ore si 38 de minute pentru a trece de Sabine Lisicki cu scorul de 6-7 (6), 7-5, 6-2.

Simona Halep, prima declaratie despre accidentarea suferita la US Open

La finalul primului set, Simona a acuzat probleme medicale si a solicitat ingrijiri de specialitate, jucand pana la final cu un bandaj de dimensiuni apreciabile pe coapsa stanga.

In sferturile de finala de la Flushing Meadows, Simona o va intalni pe Victoria Azarenka, cea care este favorita numarul 20 la US Open.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Simona Halep US Open, #Halep US Open declaratie, #Halep Azarenka US Open , #US Open