Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Presa internationala, despre calificarea Simonei Halep in sferturile de la US Open

Luni, 05 Septembrie 2016, ora 21:18
27289 citiri

Site-ul Ziare.com va prezinta principalele comentarii aparute in presa internationala dupa victoria obtinuta de Simona Halep in fata Carlei Suarez-Navarro in optimile de finala de la US Open.

Iata principalele reactii:

WTA Tennis: Este mereu o aventura cu Simona Halep, dar la US Open si-a gestionat cu brio nervii pe toata durata turneului. Cumva a reusit de fiecare data sa treaca peste momentele dificile de black-out si sa obtina victorii.

Eurosport: Simona Halep a defilat pe langa Carla Suarez-Navarro. Romanca a parut hotarata sa nu stea prea mult pe teren impotriva jucatoarei de pe locul 12 WTA, castigand confortabil primul set. Insa iberica a facut-o sa munceasca din greu pentru victorie in setul secund cu o prestatie agila.

Punto de Break: O Halep devastatoare a rapus-o pe Carla. Iberica a incheiat lamentabil acest turneu in fata unei adversare extrem de constanta, precisa si hotarata.

Sport Fair: Navarro nu i-a pus nicio problema Simonei Halep. Meciul a fost dominat clar si de departe de jucatoarea din Romania. Setul secund a fost ceva mai disputat, cu o serie lunga de break-uri, dar romanca a inchis partida.

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la US Open dupa ce a invins-o pe Carla Suarez-Navarro (12 WTA), scor 6-2, 7-5, la capatul unui meci in care a demonstrat ca este intr-o forma excelenta.

In sferturile de finala, Simona se va duela cu invingatoarea dintre Serena Williams si Yaroslava Shvedova.

Confruntarea din sferturi se va disputa cel mai probabil miercuri seara, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata.

Calificarea in sferturile de finala ii asigura Simonei un cec in valoare de 450 de mii de dolari.

Anul trecut, Simona a ajuns pana in semifinale la US Open, fiind invinsa de Flavia Pennetta.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...