Prima reactie a Simonei Halep dupa victoria cu emotii de la Wimbledon

Joi, 05 Iulie 2018, ora 18:47
15322 citiri

Simona Halep a vorbit despre victoria obtinuta cu destul de multe emotii in fata chinezoaicei Saisai Zheng in turul II de la Wimbledon.

Numarul 1 WTA a marturisit ca adversara i-a pus multe probleme in primul set, atunci cand s-a impus greu, cu 7-5.

"Da, a fost un prim set dificil. Ea a jucat bine si a reusit sa schimbe ritmul, iar nu mi-a fost usor sa reusesc sa intru in ritmul de meci. In setul al doilea nu am mai gresit! Am incercat sa lovesc mingea mai moale si sa imi asum mai putine riscuri", a spus Simona la EuroSport.

Simona Halep s-a calificat, joi, in turul al treilea de la Wimbledon, al treilea Grand Slam al sezonului.

Cea mai buna tenismena din lume s-a impus in doua seturi, scor 7-5, 6-0, in fata modestei Saisai Zheng.

In runda urmatoare, Halep se va duela cu taiwaneza Su-Wei Hsieh (48 WTA), o jucatoare care nu ar trebui sa ii puna mari probleme.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Halep victorie Wimbledon, #Halep Wimbledon victorie, #Halep declaratie Wimbledon victorie , #Wimbledon