Declaratia Simonei Halep dupa prima victorie de la Wimbledon: Iata ce probleme a avut

Luni, 03 Iulie 2017, ora 20:13
22756 citiri

Simona Halep a marturisit ca a avut cateva probleme in primul ei meci de la editia 2017 a turneului de la Wimbledon.

Chiar daca a intalnit o adversara mai slab cotata, Simona a fost nervoasa pentru ca aceasta avea mult mai multe meciuri jucate pe iarba in acest sezon.

In plus, neo-zeelandeza Marina Erakovic a surprins-o si cu o lovitura pe care nu stia ca o stapaneste atat de bine.

"Stiam ca are un forehand puternic, dar nu stiam ca loveste atat de bine slice-ul si am avut cateva probleme in primul set. Apoi m-am obisnuit cu ritmul si setul doi a fost mult mai bun. Terenul este putin diferit fata de terenurile de antrenament si a trebuit sa ma obisnuiesc, dar e intotdeauna frumos sa joci la Wimbledon. Simt ca a fost o zi buna.

Dupa ce mi-am gasit ritmul am impins-o putin in spate pentru ca se chinuia sa returneze, insa stiam ca reusise sa castige meciuri pe iarba pana la Wimbledon, 10 sau 12 partide, asa ca am fost putin nervoasa inaintea meciului", a spus Halep intr-o conferinta de presa.

Simona Halep s-a calificat luni dupa-amiaza in turul II al turneului de Grand Slam de la Wimbledon.

Reprezentanta noastra, cotata drept favorita numarul 2 la castigarea turneului, a invins-o in runda inaugurala pe neo-zeelandeza Marina Erakovic, clasata pe locul 149 in ierarhia WTA.

Simona s-a impus in doua seturi, scor 6-4, 6-1, la capatul unei dispute ce a durat o ora si 14 minute.

In runda a doua, Simona o va intalni pe brazilianca Beatriz Haddad Maia, locul 97 in ierarhia WTA, la o data ce urmeaza a fi anuntata de organizatorii turneului din Marea Britanie.

Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
#Simona Halep declaratie Wimbledon, #Halep victorie Wimbledon, #Halep Wimbledon rezultat , #Wimbledon