Iata cu cine va juca Simona Halep in sferturi la Wimbledon: S-au mai intalnit de doua ori anul acesta

Luni, 10 Iulie 2017, ora 17:30
11991 citiri

Simona Halep si-a aflat adversara din sferturile de finala ale turneului de Grand Slam de la Wimbledon.

Dupa ce a trecut in optimi de bielorusa Victoria Azarenka, reprezentanta noastra o va intalni in sferturi pe britanica Johanna Konta.

Favorita numarul 6 a invins-o greu in optimi pe frantuzoaica Caroline Garica (fav.21), scor 7-6, 4-6, 6-4.

Partida dintre Simona Halep si Johanna Konta va fi programata marti, la o ora ce va fi anuntata ulterior.

Va fi cea de-a treia confruntare directa din acest an, dupa cele de la Miami si Fed Cup. Pana acum, in total, Halep si Konta s-au intalnit de patru ori, dupa cum urmeaza:

2014, Fed Cup: 6-1, 6-4 pentru Halep;

2015, Wuhan: 6-3, 3-6, 7-5 pentru Konta;

2017, Miami: 3-6, 7-6, 6-2 pentru Konta;

2017, Fed Cup: 6-1, 6-3 pentru Halep.

Wimbledon 2017 se desfasoara in perioada 3-16 iulie.

Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
#Simona Halep sferturi Wimbledon, #SImona Halep adversara Wimbledon, #Simona Halep Johanna Konta , #Wimbledon