Reactia Simonei Halep dupa calificarea in sferturile de finala de la Wimbledon

Luni, 10 Iulie 2017, ora 19:15
14884 citiri

Simona Halep a vorbit despre calificarea in sferturile de finala de la Wimbledon, obtinuta dupa succesul din meciul cu Victoria Azarenka.

Sportiva noastra s-a aratat bucuroasa pentru modul in care a gestionat aceasta partida.

"Sunt foarte bucuroasa pentru modul in care am gestionat meciul cu Azarenka. Nu mai jucasem pe iarba cu ea si era o mare provocare. In primul set a fost un echilibru, insa in al doilea am avansat putin, am lovit mai puternic si mi-a iesit", a spus Simona la conferinta.

Intrebata despre posibilitatea de a urca pe locul 1 WTA dupa meciul cu Johanna Konta, Simona a surprins: "Habar nu aveam ca sunt doar la un singur meci distanta".

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Wimbledon dupa ce a invins-o pe bielorusa Viktoria Azarenka.

Sportiva noastra a facut un meci mare si a trecut de Azarenka, scor 7-6 (3), 6-2. Bielorusa ocupa acum locul 683 WTA, insa doar pentru ca vine dupa concediul de maternitate.

Dupa acest succes, Simona este doar la o singura victorie de un salt pe locul 1 WTA.

In sferturile de finala, Simona o va intalni pe britanica Johanna Konta, ocupanta locului 7 in clasamentul WTA. Britanica are 2-1 in intalnirile directe cu Simona.

Partida va avea loc marti, in direct pe Ziare.com, de la ora 17:00.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...