Reactii din presa internationala dupa victoria fantastica a Simonei Halep de la Wimbledon: Iata ce scriu L'Equipe, BBC si The Guardian

Sambata, 13 Iulie 2019, ora 17:29
70461 citiri

Presa internationala se inclina in fata Simonei Halep dupa victoria fantastica de la Wimbledon.

Simona Halep a invins-o pe Serena Williams in ultimul act al Grand Slam-ului britanic in mai putin de o ora, iar jurnalistii straini au ramas impresionati de prestatia reprezentantei noastre.

Dar iata cateva reactii aparute dupa finala feminina de la Wimbledon:

"Simona Halep a naucit-o pe Serena Williams si a castigat primul ei Wimbledon, dupa o prestatie spectaculoasa pe terenul central" - The Guardian

"Simona a oferit un meci incredibil si o impiedica pe Serena sa egaleze recordul lui Margaret Court" - L'Equipe

"Halep a zdrobit-o pe Serena in mai putin de o ora. Au fost 56 de minute in care Simona Halep a dat dovada de atletism devastator" - BBC

"Simona Halep castiga Wimbledonul dupa ce a zdronit-o pe Serena Williams cu o performanta uluitoare. Serena a fost distrusa de cea mai indragita sportiva din Romania in doar 56 de minute" - The Sun

"Fostul numar 1 WTA si-a asigurat cel de-al doilea Grand Slam din cariera dupa o victorie fantastica in fara Serenei Williams la Wimbledon. Doar 56 de minute a durat partida de pe terenul central" - WTA

Simona Halep a castigat, sambata, cel de-al doilea Grand Slam din cariera, impunandu-se la Wimbledon dupa o finala cu Serena Williams.

6-2, 6-2 a fost scorul finalei dintre Simona si Serena, care a durat mai putin de o ora.

Rareş Bogdan, acuzații la adresa OMV Petrom: ”Face un joc extrem de clar pentru ca România să nu devină independentă energetic și jucător strategic”
Europarlamentarul PNL Rareş Bogdan acuză compania OMV Petrom că ”în momentul ăsta nu doreşte” ca România să devină jucător regional în domeniul energetic. El susţine că OMV Petrom...
PNL, atac dur la adresa PSD. Liberalii anunță că susțin scăderea CAS și renunţarea la supraimpozitarea contractelor part-time
Liberalii au transmis vineri că susţin scăderea taxării muncii şi creşterea veniturilor, dar au subliniat că, în cazul în care este redusă taxarea muncii punându-se presiune pe mediul de...