Ce a făcut rivala Simonei Halep la Transylvania Open, turneul de tenis care se desfășoară la Cluj

Miercuri, 27 Octombrie 2021, ora 15:11
3072 citiri
Anett Kontaveit. Foto: Instagram/Anett Kontaveit

Anett Kontaveit din Estonia, locul 14 WTA şi cap de serie numărul 2, s-a calificat, miercuri, în optimile de finală ale Transylvania Open.

Ea a învins-o, în prima manşă, cu scorul de 6-3, 7-5, pe Aleksandra Krunici, locul 140 WTA, venită din calificări, după numai 70 de minute de joc.

În faza următoare, Kontaveit va evolua cu belgianca Alison Van Uytvanck, locul 61 WTA.

Tot miercuri, intră în concurs şi Simona Halep, lcoul 18 WTA şi cap de serie numărul 1, împotriva jucătoarei Elena-Gabriela Ruse, locul 85 WTA. Partida va începe la ora 15.30.

Învingătoarea din acest meci va evolua în optimi cu rusoaica Varva Graceva, locul 81 WTA.

Ce blestem a lovit turneul de la Madrid, după retragerea Simonei Halep
Presa internațională de specialitate vorbește despre un adevărat blestem care a lovit turneul WTA 1000 de la Madrid, aflat în plină desfășurare. ”Blestemul wild-cardurilor”, a titrat...
A învins-o pe Halep la Miami și a urmat coșmarul. Ce-a pățit iberica Badosa la ea acasă
Tenismena Paula Badosa din Spania, cea care a învins-o pe Simona Halep la Miami, la revenirea româncei în circuit, a fost eliminată miercuri în primul tur al turneului WTA Madrid. După...