Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Halep infrunta o adversara neexperimentata in sferturi la Roma: Totul e nou pentru mine

Vineri, 19 Mai 2017, ora 09:38
3719 citiri

Simona Halep infrunta o adversara neexperimentata in sferturile de finala ale turneului WTA de la Roma.

Anett Kontaveit recunoaste ca este pentru prima data in cariera intr-o faza avansata a unui turneu atat de important si marturiseste ca isi propune in primul rand sa acumuleze experienta.

"Sunt pentru prima data in sferturile unui turneu atat de important. Sigur ca am obiective, dar acum incerc sa iau fiecare meci in parte si sa ma concentrez pe turneul la care particip.

Totul este foarte nou pentru mine. Acum castig experienta si incerc sa ma obisnuiesc cu aceste situatii. Asta este principalul meu obiectiv", a spus Kontaveit intr-o conferinta de presa.

Citeste aici mai multe detalii despre Anett Kontaveit

Partida dintre Simona Halep si Anett Kontaveit, din sferturile de finala ale turneului de la Roma, va avea loc vineri, de la ora 13:00.

Meciul va fi transmis in direct pe site-ul Ziare.com.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...