Halep si Begu, eliminate de la Madrid

Miercuri, 08 Mai 2019, ora 18:18

Simona Halep si Irina Begu au fost eliminate, miercuri, din intrecerea de dublu feminin a turneului WTA de la Madrid.

Cele doua romance au cedat in turul al doilea in fata principalelor favorite, Barbora Krejcikova si Katerina Siniakova.

A fost o partida fara istoric, cehoaicele reusind sa se impuna in numai o ora si 4 minute cu scorul de 6-3, 6-3.

Pentru accederea in turul 2 al intrecerii de dublu de la Madrid, Simona si Irina vor primi 10 puncte in clasamentul feminin si un cec in valoare de 23.510 euro.

Halep isi continua aventura din capitala Spaniei la simplu, acolo unde s-a calificat in sferturile de finala dupa o victorie categorica.