Româncele au început în forță turneul de tenis de la Moscova. Prima victorie pentru țara noastră

Sambata, 16 Octombrie 2021, ora 16:08
9425 citiri

Jucătoarea Irina Bara, locul 114 WTA, a acces, sâmbătă, în turul doi al calificărilor la turneul de categorie WTA 500 Kremlin Cup, de la Moscova.

Bara a învins-o în primul tur al calificărilor pe sportiva din Rusia Natalia Vihlianţeva, numărul 166 mondial, scor 6-2, 6-4, într-o oră şi 35 de minute.

Pentru un loc pe tabloul principal, Irina Bara va juca împotriva câştigătoarei meciului Qinwen Zheng (China, 158 WTA) – Anastasia Gasanova (Rusia, 146 WTA).

Tenismena Simona Halep (30 de ani, 20 WTA) se pregătește pentru sezonul 2022 din circuitul WTA, însă se bucură și de atmosfera de sărbătoare prilejuită de apropierea Sărbătorilor de...
Ion Țiriac a încasat o sumă uriașă pentru a vinde turneul de la Madrid: unde s-ar putea muta
Ion Țiriac a vândut turneul Mutua Madrid Open către IMG, o multinațională care mai are în portofoliu și alte turnee de tenis sau de golf. Ion Țiriac a ajuns la Madrid în 2002, venind...