Simona Halep, prestație dezămăgitoare în finala Transylvania Open! Românca fost spulberată de Anett Kontaveit în ultimul meci de la Cluj

Duminica, 31 Octombrie 2021, ora 14:29
15160 citiri
Simona Halep. Foto: Facebook / Transylvania Open

Simona Halep a pierdut finala Transilvanya Open după ce a fost învinsă de Anett Kontaveit în două seturi, 2-6, 3-6.

Primul set a fost la discreția estoniencei, care pur și simplu nu i-a dat nicio șansă Simonei.

În al doilea set, sportiva din Constanța a început cu break și game, dar Kontaveit și-a revenit și a recuperat, câștigând cu 6-3.

Este primul meci direct câștigat de estoniancă, primele trei partide fiind adjuecate de Simona Halep.

Victoria de la Cluj din finala Transylvania Open îi aduce lui Kontaveit calificarea la Turneul Campioanelor.

Este prima finală pierdută de Simona Halep în România dupa ce a câștigat titlul la București în 2014 și 2016.

Un nume mare din tenis e de partea lui Wozniacki în războiul cu Simona Halep
Simona Halep și Caroline Wozniacki sunt implicate într-un război al declarațiilor, declanșat de afirmația danezei care a spus că jucătoarele suspendate pentru dopaj nu trebuie să...
Darren Cahill, despre cazul Simonei Halep: ”Risipește milioane, trebuie să se descurce mai bine”
Simona Halep s-a întors în țară de la Miami, după ce a primit un wild card pentru turneul din Florida (19-31 martie), care a marcat revenirea sa în circuit după mai bine de un an şi...
#Simona Halep, #Simona Halep clasament WTA, #transylvania open, #Simona Halep Cluj, #kontaveit , #WTA