Câți bani a câștigat Simona Halep pentru victoria cu rusoaica Potapova la Moscova

Miercuri, 20 Octombrie 2021, ora 10:27
6516 citiri
Simona Halep. Foto: Facebook / Simona Halep

Simona Halep este în optimile de finală de la Kremlin Cup. Românca va juca cu rusoaica Veronika Kudermetova pentru un loc în sferturile de finală.

Sportiva din Constanța a învins-o fără drept de apel pe Potapova în primul tur, 6-1,6-4.

Pentru calificarea în optimile de finală, Halep a încasat 8200 de dolari și 55 puncte în clasamentul WTA.

În cazul în care Simona ar câștiga turneul de la Moscova, ea ar lua 68 570 de dolari și 470 în clasamentul WTA.

Discuții intense pentru visul Simonei Halep: ”Pe mai multe canale”
Preşedintele Comitetului Olimpic şi Sportiv Român (COSR), Mihai Covaliu, a declarat, joi, că şansele jucătoarei de tenis Simonei Halep de a primi un wild card la Jocurile Olimpice de la Paris...
Anunțul momentului despre Simona Halep: ”M-am ocupat de formular”. E implicat și fostul ei antrenor
Jucătoarea de tenis Simona Halep, care a revenit în competiții la Miami după ridicarea suspendării pentru dopaj, speră în continuare să evolueze la Jocurile Olimpice de la Paris. "Mi-aş...
#Simona Halep, #Simona Halep clasament WTA, #Simona Halep bani tenis, #Simona Halep Kremlin Cup , #WTA