Demonstratie de forta a Simonei Halep in fata lui Toni Iuruc, iubitul sau, la Madrid. Romanca a facut senzatie in primul tur

de Teodor Serban
Vineri, 30 Aprilie 2021, ora 16:44

In sfarsit avem o romanca calificata in turul doi la turneul de la Madrid.

Dupa eliminarile Anei Bogdan, Irinei Begu si Soranei Cirstea, Simona Halep a invins-o pe iberica Sara Sorribes Torno in dou seturi, 6-0, 7-5 si merge in turul doi.

Sub privirile iubitului sau Toni Iuruc, prezent in tribune la Madrid, Simona Halep si-a facut meciul greu in setul doi.

Romanca a condus cu 5-1 si putea sa inchida partida, dar iberica a castigat patru game-uri la rand si a egalat.

Nervoasa, Halep si-a revenit si a castigat cu 7-5 in setul secund.

Simona Halep va juca in turul urmator cu invingatoarea dintre Magda Linette si Saisai Zheng.