Simona Halep, primele comentarii despre victoria splendida de la Sydney: Ce problema a avut

Miercuri, 13 Ianuarie 2016, ora 10:35
5773 citiri

Simona Halep a vorbit despre meciul pe care l-a castigat miercuri in fata Karolinei Pliskova, in sferturile de finala ale turneului de la Sydney.

Numarul 2 WTA a marturist ca a avut in fata sa o adversara puternica, insa a recunoscut ca si vremea i-a pus probleme.

"A fost greu si foarte strans meciul acesta. Am condus cu 5-1 in primul set, insa Pliskova a reusit doua game-uri la zero si a revenit bine. Stiam ca joca foarte bine, ca poate servi puternic si ma asteptam sa loveasca mingea bine.

Dar cred ca m-am descurcat bine, am reusit sa raman concentrata in ultimele game-uri din al doilea set si ma bucur ca am obtinut o victorie in doua seturi. Vremea a fost destul de calda si am avut ceva probleme cu acest lucru", a spus Simona.

Simona Halep se califica in semifinale la Sydney dupa o victorie splendida

Simona Halep s-a calificat, miercuri dimineata, in semifinalele turneului WTA de la Sydney dupa o victorie splendida.

Romanca a trecut in doua seturi, scor 6-4, 7-5, de o adversara de top, este vorba despre Karolina Pliskova, numarul 11 WTA.

Simona Halep, meci de foc in semifinale la Sydney: Intalneste o dubla campioana de Grand Slam

In semifinala programata joi, Simona o va intalni pe rusoaica Svetlana Kuznetsova.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Simona Halep declaratie Sydney, #Simona Halep Sydney semifinala, #Simona Halep Sydney rezultat , #WTA