Simona Halep si-a aflat adversara din sferturi de la Wuhan: Meci foarte dificil pentru romanca

Miercuri, 28 Septembrie 2016, ora 09:16
8694 citiri

Simona Halep si-a aflat adversara din sferturile de finala ale turneului WTA de la Wuhan, China.

Romanca va avea parte de un meci foarte dificil, impotriva unei jucatoare care se afla in Top 10 WTA.

Americanca Madison Keys s-a calificat in sferturile de finala de la Wuhan dupa ce a invins-o greu, in trei seturi, scor 6-1, 4-6, 6-4, pe Daria Kasatkina.

Halep, ocupanta locului 5 WTA, si Keys (9 WTA) s-au intalnit de patru ori pana acum in circuitul feminin, romanca avand trei victorii.

Ultimul meci direct dintre cele doua a avut loc in acest an, in finala turneului de la Montreal, iar Simona s-a impus cu scorul de 7-6, 6-3.

Intalnirea dintre cele doua se va disputa cel mai probabil joi dimineata, la o ora ce va fi anuntata ulterior de catre organizatorii turneului de la Wuhan.

Piedone, despre „mazilirea doctorului Cârstoiu” de către Coaliție: „Blat politic prin care PSD şi PNL îl susţin pe Nicuşor Dan”
Candidatul PUSL la Primăria Capitalei, Cristian Popescu Piedone, a declarat marţi, 23 aprilie, că mazilirea doctorului Cârstoiu este blat politic prin care PSD şi PNL îl susţin pe Nicuşor...
Nicușor Dan, prima reacție după ce PSD și PNL au renunțat la candidatura lui Cîrstoiu. „Decizie grea pentru mafia imobiliară”
Primarul Capitalei Nicuşor Dan a reacţionat marți, 23 aprilie, printr-o postare ironică, după ce coaliţia PSD-PNL a renunţat la candidatura lui Cătălin Cîrstoiu pentru Primăria...