Cursă fenomenală a campioanelor olimpice Simona Radiș și Ancuța Bodnar. Al treilea aur pentru România la Europene

Sambata, 13 August 2022, ora 14:34
2824 citiri
Simona Radiș și Ancuța Bodnar

Simona Radiş şi Ancuţa Bodnar au câştigat medalia de aur la dublu vâsle feminin (W2x), sâmbătă, la Campionatele Europene de la Munchen.

Radiş şi Bodnar au fost urmate de Ţările de Jos şi Italia, cursa sportivelor noastre fiind una fenomenală, încheiată cu 7 secunde avans față de ocupanta locului secund.

Campioanele olimpice en-titre au adus a şasea medalie pentru România, după alte două de aur şi trei de bronz.

Pugilista română Amalia Niţă a cucerit al doilea său titlu continental consecutiv, marţi, după ce a învins-o pe italianca Amina Golinelli la puncte (5-0), în finala cat. 66 kg, la...
Senzuala Eugenie Bouchard, prima impresie despre România: ”Sunt obsedată!” Ce-a remarcat tenismena
Tenismena canadiană Eugenie Bouchard (28 de ani, locul 463 WTA), a ajuns pentru prima dată în România, în vederea turneului Transylvania Open (8-16 octombrie). Prin prisma faptului că e o...