Alex Ferguson: Avem o sansa importanta la calificare

Miercuri, 25 Februarie 2009, ora 08:13
702 citiri

Antrenorul lui Manchester United, Sir Alex Ferguson, a declarat ca formatia sa are prima sansa la califcarea in sferturile Ligii, dupa 0-0 cu Inter, pe 'Giuseppe Meazza'.

"Cred ca am jucat foarte bine. In repriza secunda cei de la Inter au pus putina presiune pe noi, presiune la care ne asteptam, discutasem cu baietii la pauza acest aspect, dar in afara de asta am jucat foarte, foarte bine, cu multa maturitate.

Avem evolutii bune la acest moment si nu conteaza ce adversar avem in fata. In aceasta seara fotbalistii mei au jucat cu placere intr-o atmosfera frumoasa, iar aici se vede maturitatea lor, de care eu sunt foarte mutumit.

Atmosfera de pe 'Old Trafford' de peste doua saptamani va fi fantastica si cred ca avem o sansa importanta la calificare", a declarat Alex Ferguson dupa meci.

Partida Inter Milano - Manchester United, disputata marti, s-a incheiat la egalitate, scor 0-0.

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Performanță uriașă pentru fotbalul italian. Câte echipe va avea în Liga Campionilor
Italia şi-a asigurat matematic, joi, al cincilea loc în sezonul viitor al Ligii Campionilor, după ce Atalanta şi Fiorentina s-au calificat în semifinalele Europa League şi respectiv...